РБ друголигаш, Врање и Ивањица хоће у бараж, елита од јесени у Земуну, можда и на Бањици

У понедељак увече одигране су четири утакмице 21. кола, у оквиру Прве лиге: РБ – Врање 2:3 и Ивањица – Винтер спорт 4:1 и у оквиру Друге лиге: Пирот – Бањица 2:5 и Земун Само право – Бечеј 7:5!

РБ се заједно са Смедеревом, дефинитивно, преселио у нижи ранг: трећи директни путник тражи се у трилингу Врање – Ивањица – Јастребац, док би Винтер спорт с бодом сигурно избегао бараж

Врањанци су се ухватили за последњу сламку спаса великом победом у Ваљеву, у мечу који су поред пет голова обележила чак три црвена картона, два у уводу сусрета!

Домаћини су изразили незадовољство суђењем: кулминација се догодила у финишу кад, по људима из РБ-а, није досуђен фаул над Миловановићем после дуела с Миленовићем.

Јунаци тријумфа гостију били су Николић, Крстић и Додић, уз напомену да су Ваљевци преко Тојчића и Прокића стигли два гола предности, међутим…

РБ – Врање 2:3 (1:2)

Ваљево – Дворана: „15. септембар”. Гледалаца: 100. Судије: Никола Рабреновић (Београд), Бане Папишта (Сремска Митровица) и Ђорђе Нинић (Београд). Стрелци: 0:1 Николић у 2, 0:2 Крстић у 5, 1:2 Тојчић у 14, 2:2 Прокић у 22, 2:3 Додић у 31. минуту. Црвени картони: Ранисављевић у 9. и Марковић у 40. (РБ) и Трајковић у 10. минуту (Врање).

Нагомилавање прекршаја: РБ 10 (5-5), Врање 8 (3-5).

РБ: Ђ. ЈОВАНОВИЋ, РАНИСАВЉЕВИЋ, МАРКОВИЋ, МИЛОШЕВИЋ, Н. ЈОВАНОВИЋ, Тојчић, Прокић, Ђ. Петровић, Стојановић, Ж. Петровић, Миловановић.

ВРАЊЕ: МИЛЕНОВИЋ, ТАСИЋ, НИКОЛИЋ, ТРАЈКОВИЋ, ЈАЊИЋ, Додић, Крстић.

Ивањица је повећала шансе за опстанак злата вредним слављем против Винтер спорта, на крилима стрелаца: Драгана Јовановића, Милорада Колаковића, голмана Ђорђа Лишанина и Владана Стојковића.

Једину радост Нишлијама (у 38. минуту нису искористили пенал са 10 метара) креирао је аутогол Глигорија Лишанина.

Ивањица – Винтер спорт 4:1 (1:0)

Ивањица – Дворана: ОШ „Кирило Савић”. Гледалаца: 300. Судије: Ђорђе Петровић (Чачак), Александар Јакшић (Горњи Милановац) и Душан Арсовић (Горњи Милановац).

Стрелци: 1:0 Јовановић у 7, 2:0 Колаковић у 27, 2:1 Г. Лишанин аутогол у 35, 3:1 Ђ. Лишанин у 38, 4:1 Стојковић у 39. минуту. Жути картони: Колаковић, Миловановић (Ивањица), М. Ђорђевић (Винтер спорт).

Нагомилавање прекршаја: Ивањица 11 (5-6), Винтер спорт 4 (2-2)

ИВАЊИЦА: Ђ. ЛИШАНИН, Г. ЛИШАНИН, НИКОЛИЋ, РАДОЊИЋ, МАРИЧИЋ, Колаковић, Ивановић, Јовановић, Стојковић, Миловановић, М. Розгић, Б. Розгић.

ВИНТЕР СПОРТ: М. ЂОРЂЕВИЋ, РИСТИЋ, МИЉКОВИЋ, РАНЧИЋ, ЈОВАНОВИЋ, Матејев, Јанковић, Ј. Ђорђевић, Ценић, Илић, Крстић, Павловић.

Централна фигура тријумфа Бањице у Пироту био је троструки стрелац Александар Ружичић: Београђани су се бодовно изједначили са САС-ом и имају реалне шансе за пласман у бараж за елиту

Земун Само право је коло пре краја постао нови прволигаш!

Окршај са Бечејцима обиловао је узбуђењима, гост је водио 2:0 и 3:1, стигао на 5:5, али…

Ствар су у своје руке узели двоструки егзекутори: Денис Инајетовић, Никола Лекић и Милош Мандић, у последњем минуту, аутоголом, осмех им је развукао и Стефан Кораћ.

Елвис Рамадани (Земун Само право) и Игор Дражић (Бечеј) морали су раније у свлачионицу због искључења, продукт по два жута картона изазвана безобзирним стартовима

Војвођани су се одлично држали, похвале нарочито заслужују Бојан Ћулум (2), Никола Мандаџић, Мита Кобиљски и Срђан Голуб.

У 28. минуту група домаћих навијача је дрмала гол поред терена. Судија је прекинуо утакмицу, комесар за безбедност их је умирио. У 34. минуту из публике је долетела столица, судије су захтевале да та група навијача оде пет редова од ограде. Комесар за безбедност је реаговао и они су удаљени.

Земун Само право – Бечеј 7:5 (3:3)

Београд – Дворана: „Пинки”. Гледалаца: 300. Судије: Петар Радојчић (Инђија), Бојан Граовац (Рума) и Милош Јоцовић (Нови Сад). Стрелци: 0:1 Мандаџић у 5, 0:2 Ћулум у 6, 1:2 Инајетовић у 8, 1:3 Кобиљски у 12, 2:3 Мандић у 14, 3:3 Лекић у 18, 4:3 Инајетовић у 33, 5:3 Мандић у 34, 5:4 Голуб у 36, 5:5 Ћулум у 38, 6:5 Лекић (10м) у 39, 7:5 Кораћ аутогол у 40. минуту. Жути картони: Петронијевић, Јанчевски, Инајетовић, Лекић, Рамадани (Земун Само право), Вадаски, Дражић (Бечеј). Црвени картони: Рамадани (Земун Само право) у 19. и Дражић (Бечеј) у 38. минуту.

Нагомилавање прекршаја: Земун Само право 9 (4-5), Бечеј 11 (5-6).

ЗЕМУН САМО ПРАВО: ФИЛИПОВИЋ, РАМАДАНИ, МАНДИЋ, ЈАНЧЕВСКИ, ЛЕКИЋ, Инајетовић, Радуловић, Вујасиновић, Петронијевић, Марковић, Лазић, Мајсторовић, Денић, Мијаиловић.

БЕЧЕЈ: ВАДАСКИ, ЛОВРЕ, КОРАЋ, ДРАЖИЋ, МАНДАЏИЋ, Ћулум, Секулић, Кобиљски, Голуб, Илчешин, Ћурчић.