ŠABAC: Ekonomac osvajač Kupa FSS

Nova Pazova pružila dostojan otpor prvaku ali u drugom delu Ekonomac pokazao kvalitet, i osvojio po peti put KUP Srbije u futsalu.

Iako se činilo da će Ekonomac lako slaviti u večerašnjoj utakmici Finala KUP-a FSS nije bilo glatko kao što sam rezultat pokazuje…

Već u prvom minutu utakmice Igor se najbolje snašao ispred golmana Nove Pazove Stojnića i zatresao mrežu za rano vođstvo Ekonomca 1:0. Međutim, Pazova se budi i pokazuje da je opravdano na drugom mestu na tabeli Prve futsal lige Srbije. U 6. minutu nekadašnji reprezentativac Srbije Lazić pokazuje svu raskoš talenta i posle minijature izbacuje direktnog čuvara brazilca Igora a zatim i golmana Momčilovića da bi rutinski plasirao loptu u nebranjeni deo mreže za poravnanje – 1:1! Igralo se otvoreno na obe strane bilo je šansi ali su vratari ili okviri golova bili nepremostiva prepreka za promenu rezultata. Upravo je nerešenim rezultatom 1:1 i završen pri deo utakmice.

Nastavak donosi isti sled događaja kao u prvom delu sve do 26. minuta kada Ivanković pogađa za vođstvo Ekonomca 2:1, već u narednom minutu je stativa spasila Momčilovića da ne vadi loptu iz mreže drugi put. I onda za pet minuta Ekonomac postiže još četiri gola (Sorokin, Igor, Matijević i Igor) i stiče nedostižnu prednost 6:1. Pazova je pokušala sa petim igračem u polju da nešto učini više ali su samo postigli još jedan gol posle uigrane akcije iz prekida a strelac je bio Kopanja. Tačku na i postavlja najbolji akter meča brazilski internacionalac Igor svojim četvrtim golom za konačnih 7:2. Rezultat možda i previsok gledajući ceo tok meča ali svakako više nego zaslužena pobeda Ekonomca.

Posle završetka regularnog toka meča, komesar za takmičenje FSS Radenko Bošković je uručio prvo pehar FSS osvajaču KMF Ekonomcu, a zatim i medalje svim akterima večerašnje finalne utakmice.

NOVA PAZOVA – EKONOMAC     2:7 (1:1)

Hala „Zorka“, Šabac. Gledalaca oko 350. Sudije FSS: Panić Nebojša (Beograd), Radulović Vladan (Vinča), Matović Slavenko (Beograd). Delegat FSS: Čočić Sead (Bukovac). Nagomilavanje prekršaja: Nova Pazova 8 (4+4), Ekonomac 8 (4+4). Žuti kartoni: Stanojević Stefan u 15. minutu, Kopanja simeun u 29. minutu za Novu Pazovu., a Milosavljević Lazar u 35. minutu za Ekonomac. Crvenih kartona nije bilo.

NOVA PAZOVA: Stojnić Ivan (golman), Roknić Nenad, Kopanja Simeun, Živić Milan, Stanojević Stefan, Penezić Goran (golman), Dujić David, Šošo Igor/Kap./, Tepavčević Marko, Kukolj Boško, Lazić Vladimir, Živanović Aleksandar, Kostić Mladen i Borojević Željko. Trener: Jakšić Goran.

EKONOMAC: Momčilović Nemanja (golman), Lima de Souza Igor, Sorokin Dimitro, Vikor da Silva Hugo, Ivanković Srđan, Antonić Aleksa (golman), Perić Marko, Matijević Nikola, Rnić Nikola, Stojčevski Andreja, Milosavljević Lazar, Dugalić Veroljub /Kap./, Rakićević Zoran (golman). Trener: Predrag Rajić.