BEZ REVANŠA SLOVENCIMA: Lazarević ublažio poraz

Reprezentacija Srbije pretprela je večeras novi poraz od Slovenije u Laškom – 1:5.

Orlovi, pored velike želje, nisu uspeli da se revanširaju domaćinima za neuspeh u subotu – 0:4.

Jedini gol za selekciju Gorana Ivančića postigao je Jovan Lazarević u 37. minutu. Isti igrač u finišu prvog poluvremena nije iskoristio kazneni udarac sa 10 metara (Lovrenčič sjajno odbranio), da jeste – susret bi, možda, dobio drugačiji tok.

Najlepši pogodak za domaćina delo je iskusnog Alena Fetića, iz slobodnog udarca.

Srbija je prvi i drugi gol primila u razmaku od 33 sekunde

KAPITENI: Igor Osredkar i Stefan Rakić sa sudijama Foto: FSS

Slo­ve­ni­ja – Sr­bi­ja 5:1 (2:0)

La­ško – Dvo­ra­na: „Tri li­li­je”. Igrano bez prisustva gle­da­la­ca. Su­di­je: De­jan Ve­se­lič (Slo­ve­ni­ja), Ni­ko­la Ra­bre­no­vić (Sr­bi­ja) i Se­ba­sti­jan Di­mec (Slo­ve­ni­ja).

Strel­ci: 1:0 Ču­jec u 7, 2:0 Fe­tić u 7, 3:0 Osred­kar u 22, 4:0 Zajc u 26, 5:0 Čeh u 34, 5:1 La­za­re­vić u 37. mi­nu­tu. Žu­ti kar­ton: Ninoslav Alek­sić (Sr­bi­ja).

SLO­VE­NI­JA: BRA­TIĆ, TU­ŠAR, HO­ZI­AN, KO­REN, ČU­JEC, Bi­zjak, Osred­kar, Bu­ko­vec, Fe­tić, Du­ščak, Čeh, Fi­der­šek, Zajc, Lo­vren­čić. Se­lek­tor: To­mi­slav Hor­vat.

SR­BI­JA: RAD­MA­NO­VIĆ, NINOSLAV ALEK­SIĆ, PE­ŠIĆ, RA­KIĆ, PO­PO­VIĆ, Ra­mić, To­mić, Ra­do­va­no­vić, La­za­re­vić, Pe­trov, Mi­lo­sa­vlje­vić, Stoj­ko­vić, Ve­sić, Stefan Alek­sić, Vu­lić. Se­lek­tor: Go­ran Ivan­čić.

Porazi od Sloveniju predstavljaju opomenu pred baraž sa Finskom za Svetsko prvenstvo u Litvaniji 2021. (6. i 10. novembra u Nišu i Vanti)

PRIJATELJI: Igor Gačić i Stane Kokalj, tim menadžeri Srbije i Slovenije Foto: FSS

Naslovna: Fideršek i Rakić Foto: Fudbalski savez Slovenije