ЖРЕБ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Црвеној звезди Рикардињо и АЦЦС најтежа опција

Сутрашњи жреб у Ниону (13.30) разрешиће дилему – ко ће у прелиминарном колу Лиге шампиона на црту Црвеној звезди: АЦЦС (Француска), Олстарс Виенер Нојштад (Аустрија), Блу меџик Даблин (Република Ирска) или Черно море Варна (Бугарска)?

Прваку Србије, без сумње, најтежа препрека на првој степеници елитног европског клупског такмичења био би најбољи тим Француске, предвођен Рикардињом!

Прелиминарно коло Лиге шампиона на програму је између 24. и 29. новембра

Новитет: играће се само једна утакмица, домаћин ће бити одређен жребом, већ сад је познато: Блу меџик Даблин биће сигурно гост.

Црвена звезда је један од 15 дебитаната у овогодишњем издању Лиге шампиона


ГРУПА 1

Шешир А: Хрудим (Чешка), Олмисум (Хрватска), Лученец (Словачка), Хохеншејн-Ернстал (Немачка)

Шешир Б: Петров (Летонија), СМС Вимси (Естонија), Ака (Финска), Пијалепаша (Турска)


ГРУПА 2

Шешир А: Витен Орша (Белорусија), Луксол Сент Ендрју (Малта), Црвена звезда (Србија), Шкупи 1927 (Македонија)

Шешир Б: АЦЦС (Француска), Олстарс Виенер Нојштад (Аустрија), Блу меџик Даблин (Република Ирска), Черно море Варна (Бугарска)


ГРУПА 3

Шешир А: Пезаро (Италија), Шарлроа (Белгија), Салинес (Босна и Херцеговина), Приштина (тзв. Косово)

Шешир Б: Титоград (Црна Гора), Линкс (Гибралтар), Тирана (Албанија), Енкамп (Андора)


ГРУПА 4

Шешир А: Керсон (Украјина), Лео (Јерменија), Араз Нахчиван (Азербејџан), Омонија Никозија (Кипар)

Шешир Б: Футсал Гентофте (Данска), АЕК (Грчка), Фиорентино (Сан Марино), Росарио футсал (Северна Ирска)


Група 5

Шешир А: Витис (Литванија), Ховокубо (Холандија), Футсал Мирерва (Швајцарска), Лондон Хелвеција (Енглеска)

Шешир Б: Хамарби (Шведска), Утлеира Идретслаг (Норвешка), Диферданж (Луксембург), ПИФ Салтирес (Шкотска)


Група 6

Шешир А: Рекорд Бјелско-Бјала (Пољска), Беретиујфалу (Мађарска), Јунајтед Галаци (Румунија)

Шешир Б: Тбилиси Стејт универзитет (Грузија), Долфинс Ашдод (Израел), Свонси универзитет (Велс)


Прелиминарна рунда: 24-29. новембар, Шеснаестина финала: 12-17. децембар (жреб: 4. децембар), Осмина финала: 16-21. фебруар (жреб: 20. јануар), Фајнал-ејт: април / мај


Фото: УЕФА