ŽREB ZA LIGU ŠAMPIONA: Crvenoj zvezdi Rikardinjo i ACCS najteža opcija

Sutrašnji žreb u Nionu (13.30) razrešiće dilemu – ko će u preliminarnom kolu Lige šampiona na crtu Crvenoj zvezdi: ACCS (Francuska), Olstars Viener Nojštad (Austrija), Blu medžik Dablin (Republika Irska) ili Černo more Varna (Bugarska)?

Prvaku Srbije, bez sumnje, najteža prepreka na prvoj stepenici elitnog evropskog klupskog takmičenja bio bi najbolji tim Francuske, predvođen Rikardinjom!

Preliminarno kolo Lige šampiona na programu je između 24. i 29. novembra

Novitet: igraće se samo jedna utakmica, domaćin će biti određen žrebom, već sad je poznato: Blu medžik Dablin biće sigurno gost.

Crvena zvezda je jedan od 15 debitanata u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona


GRUPA 1

Šešir A: Hrudim (Češka), Olmisum (Hrvatska), Lučenec (Slovačka), Hohenšejn-Ernstal (Nemačka)

Šešir B: Petrov (Letonija), SMS Vimsi (Estonija), Aka (Finska), Pijalepaša (Turska)


GRUPA 2

Šešir A: Viten Orša (Belorusija), Luksol Sent Endrju (Malta), Crvena zvezda (Srbija), Škupi 1927 (Makedonija)

Šešir B: ACCS (Francuska), Olstars Viener Nojštad (Austrija), Blu medžik Dablin (Republika Irska), Černo more Varna (Bugarska)


GRUPA 3

Šešir A: Pezaro (Italija), Šarlroa (Belgija), Salines (Bosna i Hercegovina), Priština (tzv. Kosovo)

Šešir B: Titograd (Crna Gora), Links (Gibraltar), Tirana (Albanija), Enkamp (Andora)


GRUPA 4

Šešir A: Kerson (Ukrajina), Leo (Jermenija), Araz Nahčivan (Azerbejdžan), Omonija Nikozija (Kipar)

Šešir B: Futsal Gentofte (Danska), AEK (Grčka), Fiorentino (San Marino), Rosario futsal (Severna Irska)


Grupa 5

Šešir A: Vitis (Litvanija), Hovokubo (Holandija), Futsal Mirerva (Švajcarska), London Helvecija (Engleska)

Šešir B: Hamarbi (Švedska), Utleira Idretslag (Norveška), Diferdanž (Luksemburg), PIF Saltires (Škotska)


Grupa 6

Šešir A: Rekord Bjelsko-Bjala (Poljska), Beretiujfalu (Mađarska), Junajted Galaci (Rumunija)

Šešir B: Tbilisi Stejt univerzitet (Gruzija), Dolfins Ašdod (Izrael), Svonsi univerzitet (Vels)


Preliminarna runda: 24-29. novembar, Šesnaestina finala: 12-17. decembar (žreb: 4. decembar), Osmina finala: 16-21. februar (žreb: 20. januar), Fajnal-ejt: april / maj


Foto: UEFA