ЛИГА ШАМПИОНА: Црвена звезда сања сензацију, може ли АЦЦС да има лош дан?

Црвена звезда пише историју: данас, у прелиминарном колу Лиге шампиона, противник у предграђу Париза биће јој првак Француске АЦЦС, предвођен највећим чаробњаком данашњице Рикардињом (Теди-Ринер арена, 19.00)! 

Црвено-бели, у претходном периоду десетковани коронавирусомсавршено су свесни снаге ривала (дрим-тим у француском првенству има све тријумфе уз гол разлику 71:9), међутим, у земљу Галских петлова нису понели белу заставу. 

О томе сведоче речи тренера Милоша Алиловића, у интервјуу Спортском журналу: 

– Желимо да представимо Црвену звезду и српски футсал у најбољем могућем светлуФранцузи су фаворитиали даћемо све од себе. 

 Црвена звезда биће ослабљена неиграњем голмана Јакова Вулића и узданице Стефана Станојевића 

 Алиловић бираним речима говори о чети тренера Хезуса Веласкапретходноседам година на клупи трофејног Интер Мовистара 

– Парижани имају велики фонд играчане помаже против њих бог зна каква тактикаМожемо само да се надамо да ће имати лош данпа да остваримо неку сензацију 

 Меч између француског и српског првака судиће ПортугалциРубен Антонио Кадросо Сантош и Филипе Гонзало Сантош Дуартетрећи арбитар је Седрик Пелисиједок је мерилац времена Жордан Фалтезе (обојица из Француске) 

 Тренер српског првака Милош Алиловић закључује 

– Друга би прича била да смо остали у саставу са Талесом, Петровим, Рнићем…  


АЦЦС 

Миодраг Аксентијевић (г), 12 Муса Дијагурага (г), 20 Фаоузидин Абал (г), 2 Сид Белхај, 13 Карлос Ортиз, 5 Билал Бакали, 8 Суфијан Ел Месрар, 9 Нелсон Лутин, 11 Сухеил Мухудин, 10 Рикардињо, 6 Бруно Коељо, 14 Ландри Н’Гала, 19 Абдесамад Мохамед, 3 Умберто, 15 Мамаду Туре, 21 Салах Галмим 


 ПРЕЛИМИНАРНО КОЛО ЛИГЕ ШАМПИОНА 

 Уторак, 24. новембар 

Витис (Литванија) – Хамарби (Шведска) 3:1 

Среда, 25. новембар 

Гентофте (Данска) – Лео (Јерменија) – 16.00 

Рекорд Бјелско-Бјала (Пољска) – Свонси универзитет (Велс) – 18.00 

АЦЦС (Француска) – Црвена звезда (Србија) – 19.00 

Приштина (тзвКосово) – Тирана (Албанија) – 20.00 

Четвртак, 26. новембар 

Омонија (Кипар) – Фиорентино (Сан Марино) – 15.00 

Футсал Минерва (Швајцарска) – ПИФ Салтирес (Шкотска) – 19.00 

Петак, 27. новембар 

Шарлроа (Белгија) – Линкс (Гибралтар) – 20.00 

Субота, 28. новембар 

Петров (Летонија) – Лученец (Словачка) – 12.00 

Керсон (Украјина) – Росарио футсал (Северна Ирска) – 13.00 

АЕК (Грчка) – Араз (Азербејџан) – 13.30 

Витен Орша (Белорусија) – Черно море (Бугарска) – 14.00 

Олстарс (Аустрија) – Луксол СтЕндрју (Малта) – 14.00 

Утлеира (Норвешка) – Ховокубо (Холандија) – 16.00 

Тбилиси Стејт универзитет (Грузија) – Беретиујфалу (Мађарска) – 16.00 

Хохенштејн-Ернстал (Немачка) – Пијалепаша (Турска) – 16.15 

Енкамп (Андроа) – Салинес (Босна и Херцеговина) – 19.00 

Титоград (Црна Гора) – Пезаро (Италија) – 19.00 

Хрудим (Чешка) – Ака (Финска) – 19.00 

Олмисум (Хрватска) – СМС Вимси (Естонија) – 20.00 

Недеља, 29. новембар 

Јунајтед Галаци (Румунија) – Долфинс Ашдод (Израел) – 15.00 

Диферданж (Луксембург) – Лондон Хелвеција (Енглеска) – 16.30 

Шкупи (Македонија) – Блу меџик Даблин (Република Ирска) – 19.45 


ВЕЋ У ШЕСНАЕСТИНИ фИНАЛА: БарселонаИнтер (Шпанија), СпортингБенфика (Португал), КаиратАктобе (Казахстан), КПРФ, ТТГ Угра (Русија), Добовец (Словенија) 


Насловна: КМФ Црвена звезда на тренингу у Паризу Фото: Инстаграм