ЛИГА ШАМПИОНА: Рајић са Салинесом разбио Савиолу!

У прелиминарном колу Лиге шампиона Црвена звезда је завршила такмичење поразом у Француској од АЦЦС, предвођеним највећим чаробњаком данашњице Рикардињом, међутим, образ Србије осветлао је тренер Предраг Рајић, са тузланским Салинесом као гост елиминисао је Енкамп из Андоре, са првом звездом – Хавијером Савиолом, дугогодишњим репрезентативцем Аргентине, некада у дресовима Барселоне и Реал Мадрида (велики фудбал)!

Највеће изненађење приредио је грчки АЕК, на пенале је избацио Араз из Азербејџана, трећепласираног у Европи 2010. и 2014.

У шеснаестину финала пласирало се пет дебитаната у Лиги шампиона: Олмисум (Хрватска), Салинес (Босна и Херцеговина), Приштина футсал (тзв. Косово), Јунајтед Галаци (Румунија) и АЦЦС (Француска).

Најубедљивију победу остварио је украјински Керсон против Росарио футсала из Северне Ирске – чак 28:1, двоцифрени су били и белгијски Шарлроа против Линкса из Луксембурга – 13:1, холандски Ховокубо у Норвешкој против Утлеире – 11:0 и Рајићев Салинес (за који играју Милановић, Матијевић, Коцић и Рајчевић) у Андори против Енкампа – 10:3 (два гола за домаћина постигао Савиола).

КАЛЕНДАР: Шеснаестина финала 12-17. јануар (жреб 9. децембра); осмина финала 16-21. фебруар, финала (четвртфинале, полуфинале, финале) април/мај


ПРЕЛИМИНАРНО КОЛО ЛИГЕ ШАМПИОНА

Уторак, 24. новембар

Витис (Литванија) – Хамарби (Шведска) 3:1

Среда, 25. новембар

Гентофте (Данска) – Лео (Јерменија) – отказано (УЕФА ће да донесе одлуку)

Рекорд Бјелско-Бјала (Пољска) – Свонси универзитет (Велс) 6:0

АЦЦС (Француска) – Црвена звезда (Србија) 7:3

Приштина (тзв. Косово) – Тирана (Албанија) 3:0

Четвртак, 26. новембар

Омонија (Кипар) – Фиорентино (Сан Марино) 6:0

Футсал Минерва (Швајцарска) – ПИФ Салтирес (Шкотска) – отказано (УЕФА ће да донесе одлуку)

Петак, 27. новембар

Шарлроа (Белгија) – Линкс (Гибралтар) 13:1

Субота, 28. новембар

Петров (Летонија) – Лученец (Словачка) 3:4 (после продужетака)

Керсон (Украјина) – Росарио футсал (Северна Ирска) 28:1

АЕК (Грчка) – Араз (Азербејџан) 3:3 – пеналима 4:3

Витен Орша (Белорусија) – Черно море (Бугарска) 7:0

Олстарс (Аустрија) – Луксол Ст. Ендрју (Малта) 2:6

Утлеира (Норвешка) – Ховокубо (Холандија) 0:11

Тбилиси Стејт универзитет (Грузија) – Беретиујфалу (Мађарска) 3:4

Хохенштејн-Ернстал (Немачка) – Пијалепаша (Турска) 6:2

Енкамп (Андора) – Салинес (Босна и Херцеговина) 3:10

Титоград (Црна Гора) – Пезаро (Италија) 0:6

Хрудим (Чешка) – Ака (Финска) 2:1

Олмисум (Хрватска) – СМС Вимси (Естонија) 9:1

Недеља, 29. новембар

Јунајтед Галаци (Румунија) – Долфинс Ашдод (Израел) 1:0

Диферданж (Луксембург) – Лондон Хелвеција (Енглеска) 6:0

Шкупи (Македонија) – Блу меџик Даблин (Република Ирска) 3:0


ОД РАНИЈЕ У ШЕСНАЕСТИНИ ФИНАЛА: Барселона, Интер (Шпанија), Спортинг, Бенфика (Португал), Каират, Актобе (Казахстан), КПРФ, ТТГ Угра (Русија), Добовец (Словенија)


Насловна: Хавијер Савиола (Енкамп) Фото: Фејсбук