УЕФА квалификације: На равне части у Темишвару

Вечерас је у Темишвару репрезентација Србије одиграла нерешено 2:2 са Румунијом, у првом и можда и најтежем изазову на гостујућем терену у квалификационој групи 4. Ако се узме у обзир да у репрезентацији Румуније играју три Бразилца и један Португалац онда се реми може узети као повољан резултат – 2:2 (2:2).

Није почетак био обећавајући. Пропуштене су прилике на обе стране, а прва до гола је стигла Румунија, преко Фелипеа Оливеире већ у 3. минуту, када је искоришћена грешка у фази одбране Орлова. Погодио је под пречку, поред немоћног Момчиловића. Тек тада су се тргнули изабраници селектора Горана Иванчића и заиграли ангажованије. Резултат такве игре су били голови – прво је Ракић „скинуо паучину“ правом бомбом после корнера погађајући саме рашље одличног вратара румунске селекције! Није прошло ни два пуна минута када је Томић донео преокрет! Тада су Орлови били бољи такмац на терену у спортској хали у Темишвару, али је уследило несмотрено истрчавање голмана Момчиловића, када је закачио руком по лицу румунског нападача Фелипеа Оливеиру и добио црвени картон – у 16. минуту. На срећу, Србија се зналачки бранила у наредних 120 секунди. Ипак, педесетак секунди пре одласка на одмор Савио Валадарес је донео изједначење после продора – и коначан резултат (2:2).

У наставку Србија је била боља и диктирала темпо, али гола није било, мада су Орлови имали неколико прилика, када се истакао одлични голман Тонита. Са друге стране, други голман нашег националног тима Јаков Вулић је пружао сигурност саиграчима одличним одбранама. Чак је репрезентација Србије имала психолошку предност у последњих осам минута јер је Румунија имала пет акумулираних прекршаја. Ипак, до краја се резултат није мењао.

У другом мечу наше групе репрезентација Босне и Херцеговине је победила Северну Македонију у Зеници резултатом 2:1 (2:0). За домаћине је погодио Бошковић у 8. и 17. минуту, док је стрелац за госте био Петровић у 23. минуту.

Нови дуел у квалификацијама за ЕП 2022, које ће бити одржано у Холандији, Орлове очекује 3. фебруара у Новом Саду против Босне и Херцеговине, од 18 часова, док ће се сат времена касније у Скопљу састати Северна Македонија и Румунија.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО 2022. ГОДИНЕ – ГРУПА 4 – ПРВО КОЛО

РУМУНИЈА – СРБИЈА 2:2 (2:2)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Фелипе Оливеира у 3, 1:1 Ракић у 10, 1:2 Томић у 12, 2:2 Сави Валадарес у 20. минуту. ДВОРАНА: „Константин Јуде“ у Темишвару. СУДИЈЕ: Виктор Бугенко (Молдавија) и Ингус Пуринш (Летонија). ЖУТИ КАРТОН: Панзару (Румунија). ЦРВЕНИ КАРТОН: Момчиловић (Србија) у 16. минуту. НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Румунија 10 (5+5), Србија 8 (5+3).

РУМУНИЈА: Тонита (голман), Фелипе Оливеира, Риберио, Савио Валадарес, Пауло Фереира, Ф.Матеи, М.Матеи, Илас, Стојка, Краћун, Шоц, Манија, Панзару, Јанчу (голман). Селектор: Роберт Лупу.

СРБИЈА: Момчиловић (голман), Ракић, Пршић, Петров, Симић, Алексић, Стојчевски, Поповић, Рамић, Томић, Лазаревић, Стојковић, Милосављевић, Вулић (голман). Селектор: Горан Иванчић.

Подршка конзула

Уз Орлове је, заједно са сарадницима, био и генерални конзул Србије у Темишвару Владан Тадић, који је пре утакмице примио делегацију Фудбалског савеза Србије на челу са директором футсал репрезентације Бојаном Павићевићем. Том приликом му је уручен дрес нашег националног тима.