СРБИЈА БЕЗ СРЕЋЕ: Свемогући Петровски спасао Северну Македонију

Репрезентација Србије је вечерас у Врању, у трећем колу Групе 4 квалификација за Европско првенство у Холандији 2022, ремизирала са Северном Македонијом 1:1.

После пораза од БиХ у Новом Саду, то је други непланиран резултат Орлова на домаћем паркету, чиме су додатно закомпликовали себи живот, иако, бодовно поравнати на табели са Румунијом и Северном Македонијом (2), господаре и даље својом судбином.

Домаћин је све време био доминантан, имао је чак 47 удараца ка голу ривала, али комшије су између статива имале свемогућег Антонија Петровског, најбољег играча меча. Шта је све 27-годишњи голман одбранио…

ЧИНИО ЧУДА: Петровски је доводио до лудила Орлове и Пршића

Србија је чак три пута погађала и оквир: Страхиња Петров и Милош Симић стативу, Драган Томић пречку. Најбољу шансу пропустио је Денис Рамић у 33. минуту.

Једини гол за Орлове постигао је Марко Пршић, док је погодак за Северну Македонију дело Игора Крстевског.

Реванш између Северне Македоније и Србије играће се у уторак, 9. марта, у Скопљу (19.00)

БЕЗ РЕШЕЊА ЗА ПЕТРОВСКОГ: Репрезентација Србије на загревању

1: Шутеве Пршића и Петрова одбранио је Антонио Петровски.

2: Пршић је покушао искоса, са леве стране, голман Македоније био је сјајан.

3: Петров је пробао да украси лепу акцију, Петровски, поново, био сигуран.

1:0! Стрелац Марко Пршић, асистент Милош Симић: феноменална акција Орлова, дриблинг капитена у десном углу и пас у средину, за сигуран шут у мрежу (минут: 4)

6: Сефери је шутирао поред гола: прва озбиљнији покушај Северне Македоније. На другој страни, није био прецизан Нинослав Алексић.

8: Стојковић је добио жути картон.

10: После Лазаревићевог дар-мара, Пршић није успео да изненади Петровског из даљине.

1:1! Стрелац Крстевски, асистент Петровић: десетка је са леве стране додала четворци, са седам метара, уз помоћ десне стативе, надмудрио је Момчиловића (минут: 10)

11: Лазаревић је пробао из окрета са леве стране, лопта је прохујала поред супротне стативе.

ДОБАР (САМО) У ПОЉУ: Лазаревић поред Исмаилија

12: Петровски је одбранио и шут Симића.

13: Петров је уздрмао леву стативу.

14: Леовски је зарадио жути картон због прекршаја над Нинославом Алексићем.

15: Статива Симића после убацивања Рамића.

16: Србија – тајм-аут.

17: Петровски је укротио и бомбу Ракића из даљине. Гости су узвратили, Момчиловић је уклизао ван шестерца и испред Сеферија отклонио опасност.

18: Арсовски је шутирао преко гола. Убрзо, промашај Ракића.

22: Петровић није изненадио Момчиловића.

24: Ударац Ракића после дриблинга није угрозио Петровског.

25: Стојковић на повратну преко пречке.

26: Лазаревић је, после мајсторског дриблинга, шутирао, Петровски, по ко зна који пут, био феноменалан.

27: Пречка Томића.

ИСПРЕЧИЛА СЕ ПРЕЧКА: Томић са Агушијем

28: Није успела Ракићева лукавост, после слободног ударца Рамића. Пршић је био непрецизан после корнера.

30: Левица Петрова, Петровски на месту. Ударац Ракића право у голмана Северне Македоније. Пршић са леве стране, корнер.

32: Лазаревић поред гола.

33: Петровски је скинуо зицер Рамићу, на пас Томића на другу стативу.

34: Пети прекршај Северне Македоније.

35: Северна Македонија – тајм-аут.

36: Промашај Пршића.

БЕЗ ДРУГОГ ГОЛА: Марко Пршић и Антонио Петровски

38: Петров поред гола. Србија – тајм-аут.

39: Србија је заиграла са петорицом у пољу, ударац Симића као голмана-играча зауставио је свемогући Петровски.

ШУТЕВИ – 47 (23): 6 (4), ШУТЕВИ У ОКВИР – 22 (10):3 (2), КОРНЕРИ – 15 (6): 2 (1), ПРЕКРШАЈИ – 4 (2):6 (1), ЖУТИ КАРТОНИ – 1 (1):1 (1)

Србија – Северна Македонија 1:1 (1:1)

Врање – Дворана: Врање. Играно без присуства гледалаца. Судије: Максим Џеикала (Белорусија), Анатоли Устјужанин (Белорусија) и Оливер Николић (Србија). Стрелци: 1:0 Пршић у 4, 1:1 Крстевски у 10. минуту. Жути картони: Стојковић (Србија), Леовски (Северна Македонија).

Нагомилавање прекршаја: Србија 4 (2-2), Северна Македонија 6 (1-5).

СРБИЈА: МОМЧИЛОВИЋ (г), РАКИЋ, ТОМИЋ, ПРШИЋ, ПЕТРОВ, Н. Алексић, С. Алексић, Поповић, Рамић, Лазаревић, Симић (кап), Стојковић, Милосављевић, Вулић (г). Селектор: Горан Иванчић.

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА: A. ПЕТРОВСКИ (г), КРСТЕВСКИ, МИЦЕВСКИ, АГУШИ, ПЕТРОВИЋ, Ибиши, Исмаили, Леовски, Ранготов (кап), Сулејмани, Арсовски, Рамадани, Сефери, В. Петровски (г). Селектор: Васил Скендеровски.

ГРУПА 4

ПРВО КОЛО: Босна и Херцеговина – Северна Македонија 2:1, Румунија – Србија 2:2

ДРУГО КОЛО: Србија – Босна и Херцеговина 2:4, Северна Македонија – Румунија 2:2.

ТРЕЋЕ КОЛО: Румунија – Босна и Херцеговина 2:3, Србија – Северна Македонија 1:1.

ТАБЕЛА: Босна и Херцеговина 9, Румунија, Северна Македонија, Србија 2 бода

ЧЕТВРТО КОЛО: Северна Македонија – Србија (9. март, Скопље), Босна и Херцеговина – Румунија (10. март, Зеница).

ПЕТО КОЛО: Северна Македонија – Босна и Херцеговина (8. април, Скопље), Србија – Румунија (9. април).

ШЕСТО КОЛО: Румунија – Северна Македонија (14. април), Босна и Херцеговина – Србија (14. април, Зеница).