ОРЛОВИ НАД СКОПЉЕМ: Србија прегазила Северну Македонију!

Над Скопљем су вечерас летели Орлови!

Репрезентација Србије, после 1:1 у Врању, прегазила је као гост Северну Македонију (6:1) у оквиру четвртог кола квалификација Групе 4 и озбиљно повећала шансе за пласман на Европско првенство у Холандији 2022.

Чета Горана Иванчића са пет бодова на конту испратиће сутрашњу утакмицу лидера Босне и Херцеговине (9) и Румуније (2) у Зеници, са лепим изгледима да против директних ривала, у последње две рунде, избори континенталну смотру (директно: прваци осам група и шест најбољих другопласираних; један од преостала два другопласирана кроз бараж).

Србија ће, у петом колу, угостити Румунију 9. априла у Вршцу („Миленијум”, 18.00)

Северна Македонија је прва стекла предност преко Исмаилија, Орлови су изједначили прецизним шутем Пршића из пенала са шест метара после свега 16 секунди.

Од тада, питала се само Србија, блистали су Стефан Ракић, Драган Томић, Марко Пршић, Јован Лазаревић, Страхиња Петров

Шест пута „свака част, мајстори”!

У ПРАВОМ СВЕТЛУ: Репрезентација Србије Фото: ФСС

3: Увежбана комбинација после слободног ударца и шут Пршића, Антонио Петровски на месту.

4: Пршић није искористио ситуацију „један на један” са Петровским. Пресекао је пас домаћина и кренуо сам ка голману Македоније и са 11 метара шутирао право у њега.

6: Лазаревић је био непрецизан после сјајног дриблинга.

7: Запретио је Петровић, на другој страни и Лазаревић.

8: Петров је шутирао преко гола.

9: Петровски је зауставио ударац Ракића.

1:0! Стрелац Талант Исмаили, асистент Петровић: „десетка” домаћина, између двојице играча Србије, провукао је пас на десну страну до Исмаилија, који је преко палог Момчиловића затресао мрежу (минут: 10)

РАДОСТ КРАТКОГ ДАХА: Македонци славе гол Исмаилија

1:1! Стрелац Марко Пршић из пенала са шест метара: Ранготов је у свом казненом простору оборио леђима окренутог Томића, Пршић је сигурно погодио десни угао (минут: 10).

ПОЧЕТАК ПРЕОКРЕТА: Марко Пршић погађа из пенала

12: Нинослав Алексић је уздрмао стативу, после акције Рамића и Симића.

13: Ранготов у Момчиловића.

1:2! Аутогол Петровића: Србија се изборила за контру „три на један”, Пршић је поред Рамића решио да проигра Петрова, „десетка” Орлова се одлучила за дупли пас, Петровић је натрчао и затресао сопствену мрежу (минут: 13)

14: Петров је повукао лопту после контакта Томића и Арсовског и шутирао – голман домаћина је био сјајан.

1:3! Стрелац Страхиња Петров, асистент Драган Томић: прелепа акција Орлова коју је одузетом лоптом покренуо Пршић, наставио Томић, Петров реализовао уз леву стативу (минут: 15)

НЕЗАДРЖИВИ: Страхиња Петров прима честитке Марка Пршића

15: Тајм-аут, Северна Македонија.

1:4! Стрелац Јован Лазаревић, асистент Стефан Ракић: Томић је извео аут са десне стране, Ракић оставио лопту на 12 метара, Лазаревић мајсторски јаким хицем затресао десне рашље (минут: 16)

ГОЛЧИНА: Јован Лазаревић у загрљају Марка Пршића

16: Томић је избио лопту у корнер после слободног ударца Петровића. Пршић је, на другој страни, тукао поред гола.

17: Мицевски је шутирао поред гола. Тајм-аут, Србија. Стојковић је пребацио пречку са три метра.

18: Шести прекршај Северне Македоније: Ранготов је оборио Нинослава Алексића, пенал Лазаревића са 10 метара одбранио је Петровски. На другој страни, два пута је покушао Мицевски, погодио, уз помоћ одбитка, чак и стативу.

20: Петров је изашао „очи у очи” са Петровским, хтео да му гурне лопту кроз ноге, није успео.

22: Зицер Ракића, био је сам и покушао да предрибла голмана, безуспешно.

24: Статива Ракића.

26: Македонци са голманом играчем: Петровићем.

1:5! Стрелац Драган Томић, асистент Стефан Ракић: четворка” Србије је зауставио шут Ранготова и додао Томићу, који је левицом погодио празан гол домаћина са своје половине, са 30 метара (минут: 30)

31: Петровски је ногом одбранио ударац Нинослава Алексића.

1:6! Стрелац Стефан Ракић: пресекао је пас домаћина (са петорицом у пољу) и са своје половине, метар ван казненог простора, прецизним ударцем погодио мету (минут: 36)

38: Статива Петровића.

40: Покушаји Поповића и Милосављевића.

ШУТЕВИ – 14:33, ШУТЕВИ У ОКВИР – 7:17, КОРНЕРИ – 3:4, ПРЕКРШАЈИ – 8:7, ЖУТИ КАРТОНИ – 1:1

Северна Македонија – Србија 1:6 (1:4)

Скопље – Дворана: „Јане Сандански”. Играно без присуства гледалаца. Судије: Мурат Чолак (Турска), Угур Чакмак (Турска) и Доне Ристовски (Северна Македонија). Стрелци: 1:0 Исмаили у 10, 1:1 Пршић (6м) у 10, 1:2 Петровић аутогол у 13, 1:3 Петров у 15, 1:4 Лазаревић у 16, 1:5 Томић у 30, 1:6 Ракић у 36. минуту. Жути картони: Крстевски (Северна Македонија), Милосављевић (Србија).

Нагомилавање прекршаја: Северна Македонија 8 (6-2), Србија 7 (2-5).

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА: А. ПЕТРОВСКИ (г), ЛЕОВСКИ, МИЦЕВСКИ, РАНГОТОВ (кап), ПЕТРОВИЋ, Ибиши, Исмаили, Крстевски, Агуши, Сулејмани, Арсовски, Рамадан, Сефери, В. Петровски (г). Селектор: Васил Скендеровски.

СРБИЈА: МОМЧИЛОВИЋ (г), РАКИЋ, ТОМИЋ, ПРШИЋ, ПЕТРОВ, Н. Алексић, С. Алексић, Поповић, Рамић, Лазаревић, Симић (кап), Стојковић, Милосављевић, Вулић (г). Селектор: Горан Иванчић.

ГРУПА 4

ПРВО КОЛО: Босна и Херцеговина – Северна Македонија 2:1, Румунија – Србија 2:2

ДРУГО КОЛО: Србија – Босна и Херцеговина 2:4, Северна Македонија – Румунија 2:2.

ТРЕЋЕ КОЛО: Румунија – Босна и Херцеговина 2:3, Србија – Северна Македонија 1:1.

ЧЕТВРТО КОЛО: Северна Македонија – Србија 1:6, Босна и Херцеговина – Румунија (10. март, Зеница).

ТАБЕЛА: Босна и Херцеговина (-1) 9, Србија 5, Румунија (-1), Северна Македонија 2 бода

ПЕТО КОЛО: Северна Македонија – Босна и Херцеговина (8. април, Скопље), Србија – Румунија (9. април, Вршац).

ШЕСТО КОЛО: Румунија – Северна Македонија (14. април, Темишвар), Босна и Херцеговина – Србија (14. април, Зеница).