Бечеј убедљив против Палежа, Тисин преокрет, Милановчани незадовољни суђењем

У петак су одигране прве две утакмице 17. кола Друге лиге: Бечеј – Палеж 8:2 и Тиса – Металац Колорадо 4:3.

ДРУГА ЛИГА: Бечеј 45, Лозница град 2018 (-1) 36, Ивањица (-1) 33, Јастребац (-1) 29, Тиса 25, Лесковац (-1), САС (-1) 23, Палеж 18, Форум (-1) 15, Бањица (-1), Зуфо (-1) 13, Металац Колорадо 10 бодова

Лидер Бечеј је снагу показао још у првом полувремену тако што је већ тад решио питање победника.

Троструки стрелац био је Дамир Мачиженски, два гола постигао је Стефан Кораћ, по један Бојан Ћулум, Марко Новаковић и Срђан Голуб.

Част Обреновчана спасили су Срђан Грујичић и Лука Вучићевић.

Бечеј – Палеж 8:2 (7:1)

Бечеј – Дворана: Ђорђе Предин Баџа. Играно без присуства гледалаца. Судије: Далибор Станковић, Марко Мартиновић и Радослав Миленковић. Стрелци: 1:0 Ћулум у 6, 1:1 С. Грујичић у 6, 2:1 Новаковић у 7, 3:1 Кораћ у 10, 4:1 Мачиженски у 11, 5:1 Кораћ у 15, 6:1 Мачиженски у 16, 7:1 Голуб у 18, 8:1 Мачиженски у 27, 8:2 Вучићевић у 31. минуту. Жути картон: Бодоњи (Бечеј).

БЕЧЕЈ: ВАДАСКИ, НОВАКОВИЋ, ГОЛУБ, КОРАЋ, БОДОЊИ, Арђељан, Ћулум, Мачиженски, Живкуцин, Маринковић.

ПАЛЕЖ: ТОМИЋ, С. ГРУЈИЧИЋ, Ж. ГРУЈИЧИЋ, ВУЧИЋЕВИЋ, ПАВЛИЧЕВИЋ, Лутовац, Тејић, Аврам.

Победоносни гол за Тису постигао је Веселин Губеринић осам секунди пре краја.

Металац Колорадо није успео да сачува предност стечену погоцима Стефана Недељковића, Небојше Миланковића и Јовице Петровића, још из првог полувремена завршеног вођством од 3:2 (домаћина у животу одржавао Никола Томић).

Милановчани имају примедбе на суђење. По завршетку утакмице настала је гужва, црвене картоне добили су голман Владан Кољајић и Алекса Средојевић.

По мишљењу гостију из Горњег Милановца споран је трећи гол Тисе (стрелац Страхиња Илић): голман Владан Кољајић бурно је протествовао јер је сматрао да лопта није прешла линију

Тиса – Металац Колорадо 4:3 (2:3)

Нови Бечеј – Дворана: Јединство. Играно без присуства гледалаца. Судије: Благоје Мијаиловић, Марјан Сарка и Владимир Тошић. Стрелци: 0:1 Недељковић у 10, 0:2 Миланковић у 11, 1:2 Томић у 15, 1:3 Петровић у 17, 2:3 Томић у 20, 3:3 Илић у 26, 4:3 Губеринић у 40. минуту. Жути картони: Томчић (Тиса), Анев, Кољајић, Урошевић, Средојевић, Недељковић (Металац Колорадо). Црвени картони: Кољајић и Средојевић (Металац Колорадо) по завршетку меча.

ТИСА: ЈАНИЋИЈЕВИЋ, ТОМЧИЋ, ТОМИЋ, ГУБЕРИНИЋ, ЦЕЛИН, Илић, Икрашев, Стојковић, Пеленгић, Печић, Андрић.

МЕТАЛАЦ КОЛОРАДО: КОЉАЈИЋ, ПЕТРОВИЋ, АНЕВ, УРОШЕВИЋ, НИКОЛИЋ, Недељковић, Миланковић, Дмитровић, Симовић, Средојевић, Тешић.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 14. КОЛО

Субота, 13. март

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Црвена звезда (18.00)

(дворана: Пендик, судије: Дејан Стајић, Данијел Ристић и Стефан Филиповић, делегат: Томислав Јаковљевић)

БЕОГРАД: Земун Само право – Винтер спорт (20.00)

(дворана: Пинки, судије: Петар Радојчић, Милош Јоцовић и Предраг Вујић, делегат: Ненад Митић)

Недеља, 14. март

БЕОГРАД: ФОН – Коњарник (15.30)

(дворана: Шумице, судије: Предраг Лазаревић, Ђорђе Нинић и Марко Савић, делегат: Роберт Петровић)

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Калча (20.00)

(дворана: ОШ Свети Сава, судије: Небојша Панић, Владан Радуловић и Иван Биорац, делегат: Мирослав Цимеша)

БУЈАНОВАЦ: Врање – Економац (20.30)

(дворана: Младост, судије: Бојан Милић, Жељко Стоилков и Стеван Лазаревић, делегат: Саша Стефановић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 17. КОЛО

Петак, 12. март

БЕЧЕЈ: Бечеј – Палеж 8:2 (4:1)

(Ћулум 6, Новаковић 7, Кораћ 10, 15, Мачиженски 11, 16, 27, Голуб 18 – С. Грујичић 6, Вучићевић 31)

НОВИ БЕЧЕЈ: Тиса – Металац Колорадо 4:3 (2:3)

(Томић 15, 20, Илић 26, Губеринић 40 – Недељковић 10, Миланковић 11, Петровић 17)

БУЈАНОВАЦ: Зуфо – Лозница град 2018 (16.30)

(дворана: Младост, судије: Оливер Николић, Игор Младеновић и Иван Станковић, делегат: Жељко Сокић)

ИВАЊИЦА: Ивањица – САС (18.00)

(дворана: ОШ Кирил Савић, судије: Никола Рабреновић, Никола Алексић и Бранко Галић, делегат: Божидар Нинчић)

Среда, 24. март

ЛЕСКОВАЦ: Лесковац – Форум (18.00)

(дворана: Дубочица, судије: Александар Јакшић, Бојан Буројевић и Немања Радић, делегат: Братислав Денић)

Среда, 31. март

БЕОГРАД: Бањица – Јастребац

(дворана: Бањица, судије: Бојан Граовац, Бане Папишта и Стефан Батиница, делегат: Предраг Бељевић

Насловна: Детаљ са меча Тиса – Металац Колорадо (да ли је био гол?) Фото: You Tube