Metalac Koloradu oduzeti bodovi, Nikolić i Vuksanović kažnjeni pred vikend

Disciplinska komisija FSS izrekla je tri kazne pred nastupajući futsal vikend.

Drugoligašu Metalac Koloradu oduzeta su tri boda zbog napuštanja parketa 21 sekund pre završetka meča sa SAS-om u Zrenjaninu.

Trener (sada već bivši) Milanovčana Ivan Vuksanović zbog povlačenja ekipe sankcionisan je šestomesečnom zabranom vršenja funkcije. Službena lica, u dopunskim izveštajima, identifikovala su ga kao inicijatora napuštanja terena.

Ivan Nikolić, predstavnik prvoligaša Vinter sporta, suspendovan je na pet meseci zbog vređanja Sretena Vasića, komesara za suđenje. Imao je, pri tome, otežavajućih okolnosti: isključen je prošlog vikenda u susretu sa ekipom Zemun Samo pravo.

PRVA LIGA: FON 37, Novi Pazar 32, Vranje 29, Vinter sport 27, Zemun Samo pravo 17, Kalča, Konjarnik, Crvena zvezda (-1) 16, Nova Pazova (-1) 9, Ekonomac 2 boda


PRVA FUTSAL LIGA – 15. KOLO

Subota, 20. mart

BEOGRAD: FON – Zemun Samo pravo (16.00)

(dvorana: Šumice, sudije: Nebojša Panić, Vladan Radulović i Ivan Biorac, delegat: Mile Bekrić)

NIŠ: Kalča – Novi Pazar (18.30)

(dvorana: Čair, sudije: Dejan Stajić, Danijel Ristić i Stefan Filipović, delegat: Marjan Đorđević)

BEOGRAD: Konjarnik – Crvena zvezda (21.00)

(dvorana: Šumice, sudije: Oliver Nikolić, Aleksandar Minić i Ivan Stanković, delegat: Dejan Prodanović)

Nedelja, 21. mart

NIŠ: Vinter sport – Vranje (20.00)

(dvorana: Čair, sudije: Nikola Rabrenović, Nikola Aleksić i Marko Majstorović, delegat: Slavenko Matović)

KRAGUJEVAC: Ekonomac – Nova Pazova (20.30)

(dvorana: Jezero, sudije: Bratislav Jović, Miloš Grujić i Stevan Lazarević, delegat: Bratislav Denić)


DRUGA LIGA: Bečej 45, Loznica grad 2018 39, Ivanjica 36, Jastrebac (-1) 29, Tisa 25, Leskovac (-1), SAS 23, Palež 18, Forum (-1) 15, Banjica (-1), Zufo 13, Metalac Kolorado 7 (tri boda mu oduzeta)


DRUGA FUTSAL LIGA – 18. KOLO

Petak, 19. mart

ZRENJANIN: SAS – Leskovac (20.00)

(dvorana: Kristalna, sudije: Bojan Graovac, Bane Papišta i Marko Savić, delegat: Željko Marić)

Subota, 20. mart

LOZNICA: Loznica grad 2018 – Banjica (18.00)

(dvorana: Lagator, sudije: Miloš Jocović, Predrag Vujić i Vladimir Tošić, delegat: Miloš Lazarević)

Ponedeljak, 22. mart

GORNJI MILANOVAC: Metalac Kolorado – Zufo (18.00)

(dvorana: Breza, sudije: Dalibor Stanković, Radoslav Milenković i Marko Martinović, delegat: Miloš Berisavac)

BLACE: Jastrebac – Bečej (19.00)

(dvorana: Čika Duško Jovanović, sudije: Aleksandar Jakšić, Bojan Burojević i Strahinja Radović, delegat: Đorđe Zucović)

VRŠAC: Forum – Tisa (20.00)

(dvorana: Milenijum, sudije: Petar Radojčić, Branko Galić i Đorđe Ninić, delegat: Sead Čočić)

Sreda, 31. mart

OBRENOVAC: Palež – Ivanjica

(dvorana: Obrenovac, sudije: Marjan Sarka, Blagoje Mijailović i Stefan Batinica, delegat: Đorđe Marković)