СПИСАК ЗА РУМУНИЈУ И БиХ: Иванчић позвао голгетера ФОН-а

Репрезентацију Србије, у оквиру квалификационе Групе 4, очекују одлучујуће утакмице за пласман на Европско првенство у Холандији 2022 – против Румуније у Вршцу 9. априла и Босне и Херцеговине у Зеници пет дана касније (оба меча у 18.00).

Селектор Орлова Горан Иванчић у понедељак, 5. априла, у СЦ ФСС у Старој Пазови окупиће 15 репрезентативаца (експедиција ће се одмах преселити у Вршац):

голмани

Немања Момчиловић (Винтерспорт)

Јаков Вулић (ФОН)

Лука Ђорђевић (Добрепоље, Словенија)

играчи

Нинослав Алексић (Нови Пазар)

Давор Поповић (Нови Сад)

Страхиња Петров (Мантова, Италија)

Денис Рамић (Нови Пазар)

Милош Стојковић (Црница, Хрватска)

Драган Томић (Салинес, БиХ)

Стефан Ракић (Мостар, БиХ)

Лазар Милосављевић (Нови Пазар)

Марко Пршић (ФОН)

Јован Лазаревић (Мостар, БиХ)

Милош Симић (Халадаш, Мађарска)

Марко Радовановић (ФОН)

Ново – старо лице на Иванчићевом списку је Марко Радовановић, голгетер ФОН-а, док у односу на претходну репрезентативну акцију међу Орловима нису Андреја Стојчевски (Нови Пазар) и Стефан Алексић (Врање)

Босна и Херцеговина је обезбеђеним првим местом два кола пре краја већ изборила учешће на континенталној смотри.

Србији је за оверу другог места довољна победа над Румунијом, по некој рачуници и реми (0:0 и 1:1), под условом да БиХ савлада Северну Македонију.

Пласман на ЕП у Холандији 2022. избориће осам победника квалификационих група, шест најбољих другопласираних и бољи у баражу (седми и осми другопласирани)


ГРУПА 4

ПРВО КОЛО: Босна и Херцеговина – Северна Македонија 2:1, Румунија – Србија 2:2

ДРУГО КОЛО: Србија – Босна и Херцеговина 2:4, Северна Македонија – Румунија 2:2.

ТРЕЋЕ КОЛО: Румунија – Босна и Херцеговина 2:3, Србија – Северна Македонија 1:1.

ЧЕТВРТО КОЛО: Северна Македонија – Србија 1:6, Босна и Херцеговина – Румунија 5:0.

ТАБЕЛА: Босна и Херцеговина 12, Србија 5, Румунија, Северна Македонија 2 бода

ПЕТО КОЛО: Северна Македонија – Босна и Херцеговина (8. април, Скопље), Србија – Румунија (9. април, Вршац).

ШЕСТО КОЛО: Румунија – Северна Македонија (14. април, Темишвар), Босна и Херцеговина – Србија (14. април, Зеница).