FSS: Smederevo u finalu Omladinske futsal lige

Omladinska selekcija KMF Smedereva je obezbedila finale pobedom i u drugom meču u Vršcu, kada je pobedila domaći Forum. U prvoj utakmici je takođe slavilo Smederevo sa 7:5, a domaći su vodila sa 4:0 da bi Forum stigao do izjednačenja na 5:5, ipak je na kraju Smederevo bilo bolje za dva gola – 7:5.

FORUM – SMEDEREVO    4:6 (1:1)

Vršac, hala MILENIJUM. Bez prisustva gledalaca. Sudije FSS: Nikola Rabrenović, Đorđe Ninić i Marjan Sarka. Strelci: Vlahović u 5, Mateja Ćirka u 22, Janković u 26 i Bobić u 32.minutu za Forum, Marjanović u 15, 26, i 28, Paunović u 25 i 32, i Živanović u 33. minutu za Smederevo. Akumulirani prekršaji: FORUM 10 (5+5), SMEDEREVO 8 (5+3). Žuti karton: Đirka Mateja 16. minut /Forum/, Živanović Branislav 25.minut /Smederevo/. Isključenje – trener Foruma NENAD VARAĐAN u 16.minutu zbog dva žuta kartona – prigovora.

Revanš meč u Vršcu je Forum otvorio golom Igora Vlahovića. Međutim nekoliko promašenih šansi domaćih igrača je kaznio Marjanović, koji je poravnao na 1:1 pet minuta pre kraja prvog poluvremena.
Na početku drugog poluvremena opet Forum prvi stiže do vođstva preko opasnog strelca Mateje Ćirke za minimalnih 2:1. Međutim, ne zadugo jer ubrzo Paunović poravnava rezultat. Domaći opet vode ovaj put je strelac Janković za 3:2, da bi raspoloženi Andrija Marjanović doneo Smederevu egal svojim drugim golom. Videlo se u tim trenucima da nedostaje najbolji igrač Dario Kornja koji je pocrveneo u Smederevu. Andrija Marjanović postiže svoj treći gol a čevtrti za Smederevo za prvo vođstvo gostiju u 28.minutu, i nagoveštava konačan rasplet ovog duela. Bobić ipak vraća nadu Vrščanima golom za poravnanje – 4:4. Ali još dva gola postižu gosti preko Paunovića i Živanovića za konačnih 4:6, i veliko slavlje izabranika Dragana Đorđevića.

Smederevo je obezbedilo finale gde čeka pobednika drugog polufinalnog para Palež (Obrenovac) – Kalča (Niš). Finale Omladinaca je na progremu 21. aprila kao predigra Finala KUP-a FSS gde će se sastati Novi Pazar i FON.

FORUM U19: Andreja ĐORĐEVIĆ, Mateja ĆIRKA, Igor VLAHOVIĆ, Kristija MIOŠKO, Andreja ĆIRKA, Ognjen VRTUNIĆ, Nikola TOMAŠ, Luka TEŠIĆ, Nenad BOGDANOV, Jovan JANKOVIĆ, Ognjen BOBIĆ i Aleksandar MUNĆAN. Trener: Nenad VARAĐAN.

SMEDEREVO U19: Danijel DIČIĆ, Andrija MARJANOVIĆ, Aleksa ANTIĆ, Nemanja PAUNOVIĆ, Branislav ŽIVANOVIĆ, Strahinja STANOJLOVIĆ, Stefan JOVIĆ, Nikola STANKOVIĆ, Nemanja VASIĆ, Aleksa STOJANOVIĆ, Andreja PIRIĆ, Mihajlo JEREMIĆ i Željko MILANOVIĆ. Trener: Dragan ĐORĐEVIĆ.