РЕМИ У ВРШЦУ: Србији слађи бод, иако су Румуни стигли два гола минуса

Репрезентација Србије је вечерас у Вршцу, у оквиру петог кола Групе 4, ремизирала са Румунијом (4:4) и повећала шансе за пласман на Европско првенство у Холандији 2022.

У сјајној утакмици одлични Орлови (од деветог минута без искљученог голмана Немање Момчиловића), предвођени чудесним Јованом Лазаревићем, нису успели да сачувају 4:2 против квалитетних Румуна (у финишу све време јурили резултат, по изједначењу и победу, са петорицом у пољу), али им у последњој рунди, 14. априла против Босне и Херцеговине, бод гарантује друго место и бар бараж за континенталну смотру.

Са победом у Зеници, изабраници Горана Иванчића, уз повољан развој ситуације у осталим групама, могли би чак и директно на ЕП!

0:1! Стрелац Ласло Соч, асистент Фелипе Оливеира: Румуни су пресекли пас Марка Пршића и муњевитом акцијом и Сочевим шутом у десни горњи угао стигли до предности (минут: 2)

1:1! Стрелац Стефан Ракић, асистент Драган Томић: дугу лопту ка Томићу послао је Пршић, пивот Србије је мајсторски проиграо Ракића, топовски шут са шест метара голман гостију није могао да заустави (минут: 9)

9: Голман Србије Немања Момчиловић, баш као и у Румунији, добио је црвени картон због прекршаја на гостујућем играчу у обећавајућој ситуацији

1:2! Стрелац Фелипе Оливеира, асистент Савио Валадарес: Румуни су искористили играча више и седам секунди пре повратка петог играча Србије успели да савладају Јакова Вулића (минут: 11)

2:2! Стрелац Јован Лазаревић: акцију је започео Нинослав Алексић, Драган Томић је поново сјајно одложио лопту Стефану Ракићу, топовски ударац голман Румуна је зауставио, не и Лазаревићев пројектил са супротне стране (минут: 15)

3:2! Стрелац Јован Лазаревић: деветка Орлова је пресекао пас Румуна и после сјајног дриблинга изузетно јаким ударцем поцепао мрежу гостију (минут: 24)

4:2! Стрелац Марко Пршић, асистент Милош Симић: после Симићевог корнера, Марко Пршић је шутирао са 12 метара, Драган Томић (на сајту УЕФА пише да је он постигао гол) је прескочио лопту и додатно збунио голмана Румуна (минут: 33)

4:3! Стрелац Ласло Соч: гости су искористили што је на голу Србије принудно стајао Милош Симић (Вулић је после указане лекарске помоћи којој је претходила судијска грешка морао по прописима на кратко да напусти игру) и са петорицом у пољу, шутем Сочија из левог угла, смањили резултат (минут: 37)

4:4! Стрелац Октавијан Цирес, асистент Соч: Румуни су са голманом – играчем стигли и до изједначења пошто је Соч послао лопту између Пршића и Вулића до добро постављеног Циреса (минут: 39)

Србија – Румунија 4:4 (2:2)

Вршац – Дворана: Миленијум. Играно без присуства гледалаца. Судије: Анђело Галанте (Италија), Никола Манционе (Италија) и Никола Рабреновић (Србија). Стрелци: 1:0 Соч у 2, 1:1 Ракић у 9, 1:2 Фелипе Оливеира у 11, 2:2 Лазаревић у 15, 3:2 Лазаревић у 24, 4:2 Пршић у 33, 4:3 Соч у 37, 4:4 Цирес у 39. минуту. Жути картони: Симић, Томић (Србија), Савио Валадарес, Панцару, Мања, Соч (Румунија). Црвени картон: Момчиловић (Србија) у 9. минуту.

СРБИЈА: МОМЧИЛОВИЋ (г), РАКИЋ, ТОМИЋ, ПРШИЋ, ПЕТРОВ, Н. Алексић, Стојчевски, Поповић, Лазаревић, Симић (кап), Стојковић, Милосављевић, Радовановић, Вулић (г). Селектор: Горан Иванчић.

РУМУНИЈА: ГРИГОРАС (г), М. МАТЕИ, ФЕЛИПЕ ОЛИВЕИРА, СОЧ, ПАНЦАРУ (кап), Кедеи, Иљаш, Рибеиро, Савио Валадарес, Крачиун, Пауло Фереира, Мања, Цирес, Тоница (г). Селектор: Роберт Лупу.

Пласман на ЕП у Холандији 2022. избориће осам победника квалификационих група, шест најбољих другопласираних и бољи у баражу (седми и осми другопласирани)

ГРУПА 4

ПРВО КОЛО: Босна и Херцеговина – Северна Македонија 2:1, Румунија – Србија 2:2

ДРУГО КОЛО: Србија – Босна и Херцеговина 2:4, Северна Македонија – Румунија 2:2.

ТРЕЋЕ КОЛО: Румунија – Босна и Херцеговина 2:3, Србија – Северна Македонија 1:1.

ЧЕТВРТО КОЛО: Северна Македонија – Србија 1:6, Босна и Херцеговина – Румунија 5:0.

ПЕТО КОЛО: Северна Македонија – Босна и Херцеговина 2:3, Србија – Румунија 4:4.

ТАБЕЛА: Босна и Херцеговина 15, Србија 6, Румунија 3, Северна Македонија 2 бода

ШЕСТО КОЛО: Румунија – Северна Македонија (14. април, Темишвар), Босна и Херцеговина – Србија (14. април, Зеница).