ДРУГА ЛИГА (последње коло): Палежу меч лопта под Рудником, Јастрепцу нада само ако слави у Лозници

Последње друголигашко коло протећи ће у борби за (што боља) места која воде у бараж за виши ранг (Лозница град 2018, Ивањица и Јастребац) и грчевитој бици за опстанак (Палеж, Бањица и Форум).

ДРУГА ЛИГА: Бечеј 52, Лозница град 2018 46, Ивањица 43, Јастребац 42, Тиса 31, Лесковац 30, САС 27, Палеж 24, Бањица 22, Форум 21, Зуфо 13, Металац (одузета му три бода) 10

Палеж у Горњем Милановцу вечерас има меч лопту: уколико слави против давно испалог Металац Колорада пребринуће све бриге за очување статуса.

Лозничанима и бод игра за цементирану другу позицију и дуел са деветопласираним прволигашем у баражу, док Јастребац мора да победи и, потом, нада се киксу Ивањице, ако хоће у доигравање

Утакмица између Лесковца и Бечеја нема посебан резултатски значај. Домаћину ће, додуше, бити изазов да се измери у окршају са новим чланом елите.

Исто важи и за меч САС-а и Зуфа, Зрењанинци су побегли из опасне зоне, Бујановчани се враћају у Трећу лигу Исток.

У тренутку почетка сусрета Форум – Ивањица много тога ће бити познато: Вршчанима су за спас потребни порази Палежа и Бањице, гостима, ако Лозница град 2018 победи Јастребац, бараж би био већ осигуран (у случају славља Блачана само би им тријумф гарантовао доигравање – и то са другог места; Лозничани би тад били трећи)

Тисину растерећеност покушаће да искористи Бањица: са шансама једино ако Палеж успешно не преброди гостовање Металац Колораду.


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 22. КОЛО

Петак, 16. април

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Палеж (18.00)

(дворана: Бреза, судије: Александар Минић, Немања Радић и Бојан Милић, делегат: Ненад Мутавџић)

Субота, 17. април

ЛОЗНИЦА: Лозница град 2018 – Јастребац (18.00)

(дворана: Лагатор, судије: Александар Јакшић, Бојан Буројевић и Страхиња Радовић, делегат: Дарко Петронијевић)

Недеља, 18. април

ЛЕСКОВАЦ: Лесковац – Бечеј (18.00)

(дворана: Дубочица, судије: Стеван Лазаревић, Игор Младеновић и Александар Ранђеловић, делегат: Владан Миладиновић)

Понедељак, 19. април

ЗРЕЊАНИН: САС – Зуфо (18.00)

(дворана: Кристална, судије: Бранко Галић, Иван Биорац и Благоје Мијаиловић, делегат: Роберт Петровић)

ВРШАЦ: Форум – Ивањица (18.30)

(дворана: Миленијум, судије: Никола Рабреновић, Никола Алексић и Марјан Сарка, делегат: Ненад Митић)

НОВИ БЕЧЕЈ: Тиса – Бањица (19.00)

(дворана: Јединство, судије: Бојан Граовац, Бане Папишта и Предраг Вујић, делегат: Божидар Нинчић)