КУП СРБИЈЕ: Први трофеј за ФОН!

Вредан трофеј је коначно у рукама ФОН-а! Године улагања добиле су потврду ове вечери у финалу Купа Србије у Вршцу, против ривала који ове сезоне, такође, има велике снове. Прва њихова финална битка за један домаћи трофеј је припала Београђанима, док су Новопазарци и трећи пут изгубили у финалу, после два пораза претходних година од тада доминантног Економца.

После 40 минута игре на семафору је писало 3:1, а саиграче је ка победи повео Марко Радовановић, пошто је већ до половине првог полувремена, за четири минута, два пута сместио лопту у мрежу ривала. Неизвесност је вратио Мутавџић почетком другог полувремена, када је савладао голмана Јосимовића. Преузели су Новопазарци иницијативу у тим минутима, али је Павловић већ средином другог дела поставио коначан резултат, иако је противник после тога имао два минута играча више, после црвеног картона за Радовановића и покушавао и са голманом-играчем у завршници утакмице – без успеха.

На крају, пехар је завршио код изабраника тренера Милоша Алиловића из руку првог човека српског футсала Бојана Павићевића за велику радост Београђана, који су истакли и најозбиљнију кандидатуру за шампионски трофеј, уједно дуплу круну, пошто у плеј-оф крећу са првог места на табели Прве футсал лиге.

ФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ

ФОН – НОВИ ПАЗАР 3:1 (2:0)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Радовановић у 4, 2:0 Радовановић у 8, 2:1 Мутавџић у 22, 3:1 Павловић у 32. минуту. ДВОРАНА: „Миленијум” у Вршцу. СУДИЈЕ: Петар Радојчић, Оливер Николић и Марјан Сарка. ЖУТИ КАРТОНИ: Пршић (ФОН), Алексић, Јовановић (Нови Пазар). ЦРВЕНИ КАРТОН: Радовановић (ФОН) у 33. минуту.

ФОН: ЈОСИМОВИЋ, ЛАЗИЋ, РАДОВАНОВИЋ, ПЕШИЋ, ПРШИЋ, Краснић, Бркић, Борисављевић, Петрашевић, Павловић, Михић, Станковић, Мандић, Вулић. Тренер: Милош Алиловић.

НОВИ ПАЗАР: ХОТ, АЛЕКСИЋ, ЕЛ. РЕЏОВИЋ, МУТАВЏИЋ, ЈОВАНОВИЋ, Колашинац, Радетинац, Садовић, Милосављевић, Мираљемовић, Ен. Реџовић, Стојчевски, Рамић, Мујовић. Тренер: Марко Гавриловић.

2020/21, Вршац: ФОН – Нови Пазар 3:1

Напомена: 2005/06. куп је носио назив „Драган Ивашковић Мачак”, док се од 2010. игра Куп Србије. У сезони 2019/20. такмичење је прекинуто због коронавируса.