ПЛЕЈ-ОФ И БАРАЖ: Врање фаворит, Коњарнику порасли апетити, Звезда и Нова Пазова се уздају у свој паркет

Прва рунда плеј-офа разрешиће дилеме ко ће у полуфиналу на ФОН – Винтер спорт или Коњарник, тј. на Нови Пазар – Врање или Калча, док ће у баражу за Прву лигу пасти одлука да ли Црвена звезда у дуелу са Лозницом град 2018, односно, Нова Пазова против Ивањице, могу да избегну судбину Економца и, ипак, остану у друштву најбољих.

Прво коло плеј-офа и баража за попуну Прве лиге играју се на два добијена меча. Термини су: 28. април, 1. и 5. мај

Врањанцима припада улога фаворита против Калче, без обзира што су лигашки део првенства завршили поразом у Новој Пазови.

Нишлије реми са ФОН-ом на Златибору соколи да би могле нешто да ураде и у доигравању.

Коњарнику су порасли апетити после недељних 5:0 против Винтер спорта у Шумицама, али плеј-оф дуел биће друга прича – прво, игра се у Нишу, друго, није искључено да домаћин наступи у знатно јачем саставу

Црвена звезда и Нова Пазова се уочи почетка баража уздају и у чињеницу да би евентуалну мајсторицу играли на свом паркету.

С друге стране, Лозничани, упркос слабијој форми у последње време и кадровским проблемима, верују да им сад већ бивши шампион „лежи” и да би цео посао могли да реше у две утакмице.

Ивањицу, дефинитивно, чека тежак задатак у Новој Пазови, искусним играчима прволигаша додатно је порасло самопоуздање пошто су прескочили Економац и, за почетак, изборили бараж.


ПЛЕЈ-ОФ – ПРВО КОЛО

(први мечеви)

Среда, 28. април

БУЈАНОВАЦ: Врање – Калча (18.30)

(дворана: Младост, судије: Небојша Панић, Владан Радуловић и Данијел Ристић, делегат: Братислав Денић)

НИШ: Винтер спорт – Коњарник (21.00)

(дворана: Чаир, судије: Александар Јакшић, Бојан Буројевић и Немања Радић, делегат: Жељко Сокић)


БАРАЖ ЗА ПРВУ ЛИГУ

(први мечеви)

Уторак, 27. април

БЕОГРАД: Црвена звезда – Лозница град 2018 (19.00)

(дворана: Ранко Жеравица, судије: Братислав Јовић, Милош Грујић и Стеван Лазаревић, делегат: Миле Бекрић)

Четвртак, 29. април

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Ивањица (20.00)

(дворана: ОШ Свети Сава, судије: Бојан Милић, Александар Минић и Жељко Стоилков, делегат: Божидар Нинчић)