ДУПЛА КРУНА: ФОН исписао историју, немиле сцене на крају

ФОН – шампион Србије за сезону 2020/21!

Београђани су искористили предност домаћег паркета и у петој утакмици финала плеј-офа Прве лиге савладали Нови Пазар 5:3 (3:2 у серији) и, после тријумфа и у купу над истим ривалом, окитили се дуплом круном.

Јунак славља домаћина, у мечу упамћеном и по немилим сценама на крају, био је двоструки стрелац и асистент Урош Краснић.

Радост нових шампиона погледајте овде.

0:1! Стрелац Верољуб Вукадиновић, асистент Денис Рамић (минут: 6)

1:1! Стрелац Урош Краснић, асистент Павле Пешић (минут: 8)

2:1! Аутогол Милана Мутавџића, после акције Владимира Лазића и Уроша Краснића (минут: 10)

19: Адмир Мујовић одбранио пенал са 10 метара Павлу Пешићу

3:1! Стрелац Владимир Лазић из пенала са шест метара, после играња руком Лазара Милосављевића у казненом простору (минут: 20)

3:2! Стрелац Верољуб Вукадиновић, прецизан из другог покушаја у 13. секунду другог полувремена (минут: 21)

3:3! Стрелац Андреја Стојчевски, асистент Лазар Милосављевић, у 55. секунду другог полувремена (минут: 21)

4:3! Стрелац Марко Радовановић, асистент из корнера Урош Краснић (минут: 25)

5:3! Стрелац Урош Краснић (минут: 40)

ФОН – Нови Пазар 5:3 (3:1)

Београд – Дворана: Шумице. Гледалаца: непознато. Судије: Братислав Јовић, Дејан Стајић и Бојан Милић. Стрелци: 0:1 Вукадиновић у 6, 1:1 Краснић у 8, 2:1 Мутавџић аутогол у 10, 3:1 Лазић (6м) у 20, 3:2 Вукадиновић у 21, 3:3 Стојчевски у 21, 4:3 Радовановић у 25, 5:3 Краснић у 40. минуту. Жути картони: Радовановић, Петрашевић, Цветковић, Лазић, Станковић (ФОН), Хот, Радетинац, Милосављевић, Вукадиновић (Нови Пазар). Црвени картон: Павловић (ФОН) у 40. минуту. Опомене: Ђорђе Пантелић (помоћни тренер ФОН-а) и Владан Цветановић (тренер) и Исмаил Дупљак (представник Новог Пазара) у 29. минуту.

ФОН: ЈОСИМОВИЋ, ЛАЗИЋ, ПАВЛОВИЋ, РАДОВАНОВИЋ, ПЕШИЋ, Краснић, Бркић, Борисављевић, Стојановић, Петрашевић, Цветковић, Станковић, Мандић, Вулић.

НОВИ ПАЗАР: ХОТ, АЛЕКСИЋ, САДОВИЋ, МУТАВЏИЋ, ЈОВАНОВИЋ, Ел. Реџовић, Вукадиновић, Радетинац, Милосављевић, Мираљемовић, Ен. Реџовић, Стојчевски, Рамић, Мујовић.

НЕМИЛЕ СЦЕНЕ ПОКВАРИЛЕ ПРАЗНИК

Гол Уроша Краснића за 5:3, на четири десетинке пре краја, био је сигнал за утрчавање резервних играча ФОН-а на паркет и почетак славља публике, која је у великом броју испунила Шумице.

На жалост и, како пише у протоколу, коришћење увредљивих, непристојних или погрдних речи и/или гестова Александра Павловића навијачима гостију, због чега је, касније, кажњен црвеним картоном.

Денис Бошњак, доктор Новог Пазара, затрчао се ка десетки домаћина, али је навијач ФОН-а прескочио ограду и ударио га. Помоћ му је указала колегиница Мирјана Бундалеска.

Мирза Хот, голман Новог Пазара, срушио је у тим тренуцима гол!!!

НОВОПАЗАРЦИ ОДБИЛИ МЕДАЉЕ

Бојан Павићевић, директор ФСС за футсал и женски фудбал, уручио је шампионски пехар капитену ФОН-а Андрији Станковићу.

Београђанима је медаље поделио Раденко Бошковић, комесар за такмичење.

Новопазарци, из протеста после инцидента, одбили су да приме медаље.

ФИНАЛЕ ПЛЕЈ-ОФА

Субота, 22. мај

Прва утакмица

БЕОГРАД: ФОН – Нови Пазар 5:2 (2:0)

(Лазић 8, Пешић 15, 26, 36, Михић 36 – Алексић 22, Стојчевски 34)

Среда, 26. мај

Друга утакмица

БЕОГРАД: ФОН – Нови Пазар 6:5 (4:4, 2:1)

(Павловић 13, Станковић 17, Радовановић 32, Лазић 33, 47 (10м), Вукадиновић аг 44 – Рамић 3, 41, Вукадиновић 28, Садовић 32, Стојчевски 38)

Недеља, 30. мај

Трећа утакмица

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – ФОН 5:4 (2:1)

(Стојчевски 10, Рамић 18, 32, Вукадиновић 24, Мутавџић 30 – Пешић 9, 22, Краснић 26, Павловић 34)

Среда, 2. јун

Четврта утакмица

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – ФОН 8:5 (2:1)

(Садовић 1, Мутавџић 19, 30, Алексић 24, Милосављевић 30, Вукадиновић 32, Хот 40 (два гола) – Радовановић 5, 26, Лазић 22, Бркић 25, Петрашевић 28)