Футсал Week: Шпанија победом заузела прво место, Орлићи трећи у групи

Футсал репрезентација Србије У19 после јучерашњег победе над Молдавијом, данас доживела очекивани пораз од првог фаворита турнира селекције Шпаније. Од самог почетка црвена фурија је показала сву снагу и раскошан таленат што је резултирало са чак пет голова у мрежи орлића.

У првој утакмици дана Француска је до врха напунила мрежу нејаке Молдавије са 10:0, и тиме заузела друго место, у нашој групи „А“, пошто су јуче Французи убедљиво изгубили од Шпаније.

Док се у другој, слабијој групи још ништа не назире, што се коначног пласмана тиче али је готово извесно да ће репрезентација Црне Горе бити последње пласирана у групи „Б“.

Сутра је дан паузе у обе групе, пред одлучујуће окршаје за викенд.

СРБИЈАШПАНИЈА   0:5 (0:5)

Пореч, Хрватска. Судије : Јернеј Петек (Словачка) и Георг Јанизијан (Шведска). Стрелци: 0:1 Давид де Хојо, 0:2  Пабло Дијего , 0:3 Алваро Хименез, 0:4 Енсар Реџовић /АГ/ и 0:5 Адриан Гонзалес. Акумулирани пркершаји: Србија 11 (6+5), Шпанија 9 (4+5). Жути картони: Бојић у 3.мин, и Томић у 6.минуту за Србију, Игнацио Бенитез у 12.минуту за Шпанију.

СРБИЈА U19: Љубиша Шевић /голман/, Александар Станковић, Матеја Ћирка, Андрија Марјановић, Ненад Радовановић, Урош Николић, Александар Томић, Енсар Реџовић, Алекса Антић, Стефан Ђукић, Урош Николић, Лука Ђорђевић и Милорад Бојић. Селектор: Владимир Јовановић.

ШПАНИЈА U19: Јорге Месегуер /голман/, Марио Хернандес /голман/, Адриан Вилалба, Алехандро Гонзалес, Адриан Ривера, Алехандро Лерма, Давид де Хојо, Пабло де Диего, Еугенио Клавијо, Игнацио Бенитез, Алекс Муњоз, Алваро Хименез и Алехандро Гарсија. Селектор: Рамон Барреиро Посе.