Futsal Week: Španija pobedom zauzela prvo mesto, Orlići treći u grupi

Futsal reprezentacija Srbije U19 posle jučerašnjeg pobede nad Moldavijom, danas doživela očekivani poraz od prvog favorita turnira selekcije Španije. Od samog početka crvena furija je pokazala svu snagu i raskošan talenat što je rezultiralo sa čak pet golova u mreži orlića.

U prvoj utakmici dana Francuska je do vrha napunila mrežu nejake Moldavije sa 10:0, i time zauzela drugo mesto, u našoj grupi „A“, pošto su juče Francuzi ubedljivo izgubili od Španije.

Dok se u drugoj, slabijoj grupi još ništa ne nazire, što se konačnog plasmana tiče ali je gotovo izvesno da će reprezentacija Crne Gore biti poslednje plasirana u grupi „B“.

Sutra je dan pauze u obe grupe, pred odlučujuće okršaje za vikend.

SRBIJAŠPANIJA   0:5 (0:5)

Poreč, Hrvatska. Sudije : Jernej Petek (Slovačka) i Georg Janizijan (Švedska). Strelci: 0:1 David de Hojo, 0:2  Pablo Dijego , 0:3 Alvaro Himenez, 0:4 Ensar Redžović /AG/ i 0:5 Adrian Gonzales. Akumulirani prkeršaji: Srbija 11 (6+5), Španija 9 (4+5). Žuti kartoni: Bojić u 3.min, i Tomić u 6.minutu za Srbiju, Ignacio Benitez u 12.minutu za Španiju.

SRBIJA U19: Ljubiša Šević /golman/, Aleksandar Stanković, Mateja Ćirka, Andrija Marjanović, Nenad Radovanović, Uroš Nikolić, Aleksandar Tomić, Ensar Redžović, Aleksa Antić, Stefan Đukić, Uroš Nikolić, Luka Đorđević i Milorad Bojić. Selektor: Vladimir Jovanović.

ŠPANIJA U19: Jorge Meseguer /golman/, Mario Hernandes /golman/, Adrian Vilalba, Alehandro Gonzales, Adrian Rivera, Alehandro Lerma, David de Hojo, Pablo de Diego, Eugenio Klavijo, Ignacio Benitez, Aleks Munjoz, Alvaro Himenez i Alehandro Garsija. Selektor: Ramon Barreiro Pose.