Футсал Week: Орлићи победили Црну Гору

Сутра је на програму завршни дан турнира 8 репрезентација у Поречу. А репрезентација Србије ће у одлучујућој утакмици за пласман од 12.30 одмерити снаге са репрезентацијом Пољске. Орлићи су данас савладали вршњаке из Црне Горе резултатом 6:3 иако је почетком другог полувремена било и 3:3, после почетног вођства  Орлића 3:0.

Осцилације у игри Орлића су још увек честе што није чудно обзиром да се на овом турниру налазе чак шесторица дебитаната по жељи селектора Владимира Јовановића.

Футсал репрезентација Србије У19

Коначно ће орлићи имати више времена за опоравак и одмор пред одлучујућу утакмицу за 5. место јер се сусрет превдиђен за недељу од 12.30 часова, против селекција Пољска која је декласирала Молдавију. У борби за треће место састаће се домаћин Хрватска и Украјина, а у финалу Шпанија и Француска, што потврђује да је наша група „А“ била квалитетнија.

СРБИЈА – ЦРНА ГОРА    6:3 (3:1)

Пореч, Хрватска. Судије : Денис Кутсји (Украјина) и Алеш Мочник (Словенија). Стрелци: 1:0 Станковић, 2:0  Бојић, 3:0 Савковић, 3:1 Вукчевић, 3:2 Тофић, 3:3 Вукчевић и 4:3 Томић, 5:3 Станковић и 6:3 Ђукић. Акумулирани пркершаји: Србија 3 (0+3), Црна Гора 7 (2+5). Жути картон: Енсар Реџовић у 23.минуту за Србију..

СРБИЈА U19: Немања Поповић /голман/, Андрија Марјановић, Александар Станковић, Матеја Ћирка, Андрија Марјановић, Павле Савковић, Лазар Спасојевић. Урош Николић, Александар Томић, Енсар Реџовић, Алекса Антић, Стефан Ђукић, Урош Николић, Лука Ђорђевић и Милорад Бојић. Селектор: Владимир Јовановић.

ЦРНА ГОРА U19: Игор Кнежевић /голман/, Срђан Петрушић, Лазар Чоругић, Марко Лабовић, Давид Пулетић, срђан Драшковић, Милош Копривица, Никола Мијушковић, павле Вукчевић, Арнес Лоловић, Ирхад Поповић /голман/, Лазар Костић, Жељко Љешковић и Тофић Кенан. Селектор: Свето Љесар.