ОПЕРАЦИЈА ЛИТВАНИЈА: Мароко бољи од Орлова у првој утакмици

У вршачком Миленијуму одигран је прва пријатељска утакмица између репрезентација Србије и Марока. Славили су гости после преокрета, иако су наши репрезентативци решили првих двадест минута у своју корист.

СРБИЈА – МАРОКО   4:8 (3:1)

Репрезентација Србије је била боља у првом делу и повела головима Бобе Рачевића и Петрова 2:0. Мароко је смањио на 2:1 преко Јусуфа Јоуада. Рајчевић није искористио казнени ударац са 10. метара после 6 акумулираних прекршаја Мароканаца. Да би убрзо Јован Лазаревић повисио на 3:1 такође после казненог ударца са 10. метара.

Наставак доноси другачију слику на терену Мароканци са два брза гола поравнавају резултат на 3:3. Да би средином другог полувремена Мароко преокренуо резултат голом Саада Кние 4:3. Потом расположени Јован Лазаревић поравнава резултат на 4:4 такође после казненог ударца са 10. метара услед нагомилавања прекршаја. До краја само су Мароканци погађали и то још четири пута нашу мрежу – и то редом у 35, 37, 39 и 40. минуту за коначних 4:8!

У недељу се игра друга утакмица такође у Вршцу.

СЦ Миленијум, ВРШАЦ. Без присуства публике. Судије ФСС: Петар РАДОЈЧИЋ, Никола РАБРЕНОВИЋ и Владан РАДУЛОВИЋ.

СРБИЈА: Немања МОМЧИЛОВИЋ /голман/,  Нинослав АЛЕКСИЋ, Андреја СТОЈЧЕВСКИ, Денис РАМИЋ, Драган ТОМИЋ /кап/, Владимир ЛАЗИЋ, Јован ЛАЗАРЕВИЋ, Страхиња ПЕТРОВ, Лазар МИЛОСАВЉЕВИЋ, Никола ЈОСИМОВИЋ /голман/, Милош СТОЈКОВИЋ, Слободан РАЈЧЕВИЋ, Марко РАДОВАНОВИЋ и Верољуб ВУКАДИНОВИЋ.

Селектор: Дејан МАЈЕС, тренер: Маркос Аурелио Сорато.

МАРОКО: Абделкрим АНБИА /голман/, Ашраф САУД, Анас Ел АЈАНЕ, Јусуф ЈОУАД, Јусуф Ел МАЗРАЈ /кап/, Соуфиане БОРИТЕ, Исмаил АМАЗАЛ, Сад КНИА, Отмане БОУМЕЗОУ, Хамза МАИМОН, Абделазиз БОУКРЕС, Моуад СЕНА, Кхалид БОУЗИД и Мохамед ЧЕРИДОУ.

Селектор: Хишам ДГУИГ.