ОПЕРАЦИЈА ЛИТВАНИЈА: Реми против Марока у Миленијуму

Oдиграна је и друга пријатељска утакмица између репрезентација Србије и Марока. После пораза Орлова у првој утакмици овога пута је било нерешено.

СРБИЈА – МАРОКО   3:3 (1:2)

Репрезентација Србије је одиграла боље у другој припремној утакмици против селекције Марока. Неколико измена у саставу репрезентације али и бољи приступ Орлова је донео нерешен резултат… Гости су први дошли у вођство голом у 8. минуту преко Отмане Боумезуа. Само минут касније Јован Лазаревић поравнава на 1:1! У 14. минуту Мароко поново води 1:2 а стрелац је Ашраф Сауд.

Играо се седми минут другог дела када Јован Лазаревић поново постиже други гол и поравнава на 2:2! Јован Лазаревић је већ сада у фантастичној форми што је и доказао у ова два пријатељска сусрета са Мароком. У 31. минуту Лазар Милосављевић Лаки постиже гол за вођство Орлова, али само два минута касније Давор Поповић нехотице погађа сопствену мрежу за коначних 3:3!

1.август 2021. у 19.00 часова. СЦ Миленијум, ВРШАЦ. Без присуства публике. Судије ФСС: Петар РАДОЈЧИЋ, Оливер НИКОЛИЋ и Стеван ЛАЗАРЕВИЋ.

СРБИЈА: Немања МОМЧИЛОВИЋ /голман-кап/,  Нинослав АЛЕКСИЋ, Андреја СТОЈЧЕВСКИ, Денис РАМИЋ, Давор ПОПОВИЋ, Владимир ЛАЗИЋ, Јован ЛАЗАРЕВИЋСтојан МИЛОВАЦ, Лазар МИЛОСАВЉЕВИЋ, Слободан ТОМИЋ /голман/, Страхиња ПЕТРОВ, Слободан РАЈЧЕВИЋ, Марко РАДОВАНОВИЋ и Верољуб ВУКАДИНОВИЋ.

Селектор: Дејан МАЈЕС, тренер: Маркос Аурелио Сорато.

МАРОКО: Абделкрим АНБИА /голман/, Ашраф САУД, Анас Ел АЈАНЕ, Јусуф ЈОУАД, Јусуф Ел МАЗРАЈ /кап/, Соуфиане БОРИТЕ, Исмаил АМАЗАЛ, Сад КНИА, Отмане БОУМЕЗОУ, Хамза МАИМОН, Абделазиз БОУКРЕС, Моуад СЕНА, Кхалид БОУЗИД и Мохамед ЧЕРИДОУ.

Селектор: Хишам ДГУИГ.

Репрезентација Ирана супериорно је освојила Интернационални Футсал турнир ТАЈЛАНД 2021, у сениорској конкуренцији селекција Тајланда, Узбекистана, Египта, Таџикистана, Мозабика, Литванијe и тзв. Косова.