УЕФА ЛШ: ФОН стартовао победом над Ирцима у Подгорици

Иако се знало да је ФОН из Београда, фаворит број један у прелиминарној групи Е која се игра у хали „Морача“ у Подгорици, значајно је било победити у уводној утакмици УЕФА Лиге првака.

Шеф струке Милош Алиловић је свестан квалитета својих играча али и важности утакмице, одлично је припремио игру првака Србије у футсалу.

ФОН /Београд/ – BLUE MAGIC /Даблин/       4:1 (2:0)

ФОН спреман после припрема на Златибору са неколико појачања, стартовао је сигурном победом на турниру Лиге шампиона, групе Е, у Подгорици. У првих двадесет минута головима расположеног нападача Марка Радовановића, ФОН је отишао у свлачионицу са сигурних 2:0, уз асистенцију Бобе Рајчевића.

Наставак доноси још два гола ФОН-а, већ после четрдесетак секунди игре у другом делу, на семафору стоји 3:0, стрелац Денис Рамић. У 25. минуту су све дилеме разрешене око победника када је на асистенцију Уроша Краснића мрежу ираца погодио Павле Пешић – 4:0!

Утешни гол за Даблин је постигао Соарес два минута пре краја утакмице, за коначних 4:1.

Подгорица, хала Морача. Јангос Јангоу (Кипар), Јернеј Петак (Словачка) и Доне Ристовски (Македонија). Стрелци: 1:0 Марко Радовановић 9 мин, 2:0 Марко Радовановић 15.мин, 3:0 Рамић 21.мин,  4:0 Пешић 25.мин, 4:1 Лемес Соарес 38.минут. Није било ни жутих као ни црвених картона.

ФОН: Јосимовић (голман), Лазић, Радовановић, Рајчевић, Рамић, Вулић (голман), Краснић, Петрашевић, Павловић, Милосављевић, Алексић, Пешић, Станковић (Кап.) и Јовановић. Тренер: Милош Алиловић.

BLUE MAGIC: Цвиенк (голман), Гојан, Бирн, Де Кастро, Лукас Мицоски, Антоане, Јоцић, Лемес Соарес, Ковалук, Соуза, Де Оливеира, Дос Сантос и Мазуркиевиц. Тренер: Синиша Шицар.

Сутра у истом термину од 17.00 часова ФОН игра против првака Грузије ЦИУ, а вечерас од 20.30 састају се домаћа екипа Титоград, првак Црве Горе са футсал клубом из Грузије ЦИУ.