СВЕТСКА ПРЕМИЈЕРА: Иран нам се, еј, провукао!

Репрезентација Србије поражена је у првом колу Групе Ф на Светском првенству у Литванији од Ирана (2:3), трећепласираног на претходној планетарној смотри у Колумбији 2016.

Храбри Орлови зналачки су се испрсили пред светском велесилом, али у кључним моментима, попут периода од 11. до 13. минута кад је ривал због оправданог искључења Ахмадија остао са играчем мање, нису имали ни среће.

Пресудила су, испоставило се, почетна два гола примљена у кратком размаку, други – после прекида.

Србија се два пута враћала у игру головима Милоша Стојковића и Драгана Томића, у финишу је покушала и са петорицом у пољу (Младен Коцић као џокер) да стигне бар до бода, међутим, Иранци су се одбранили на крилима сјајног голмана Самимија и направили значајан корак ка пласману у осмину финала.

На несрећу, заболело је и искључење Слободана Рајчевића у последњем минуту, недостајаће много у наредном дуелу против светског првака Аргентине.

Изабраници Дејана Мајеса представили су се у лепом светлу, на жалост – игру није испратио и резултат.

Иран нам се, еј, провукао!

Србија – Иран 2:3 (1:2)

Виљнус арена – Судије: Карлос Гонзалес (Гватемала), Геан Талес (Бразил) и Данијел Матковић (Швајцарска). Резервни судија: Валерија Палма (Чиле). Мерилац времена: Борислав Колев (Бугарска). Стрелци: 0:1 Ахмади у 4, 0:2 Факим у 4, 1:2 Стојковић у 18, 1:3 Есмаеилпур у 37, 2:3 Томић у 38. минуту. Жути картони: Коцић (Србија), Ахмади, Сангсефиди (Иран). Црвени картони: Рајчевић (Србија) у 40. и Ахмади (Иран) у 11. минуту.

СРБИЈА: АКСЕНТИЈЕВИЋ (г), ТОМИЋ, ЛАЗАРЕВИЋ, РАКИЋ, РАЈЧЕВИЋ, Алексић, Коцић, Поповић, Рамић, Пршић (кап), Петров, Стојковић, Радовановић, Јосимовић (г). Селектор: Дејан Мајес.

ИРАН: САМИМИ (г), АХМАДИ, ХАСАН ЗАДЕ (кап), ОЛАДГХОБАД, ЏАВИД, Есмаеилпур, Рафиеипур, Сангсефиди, Ахмад Абаси, Факим, Шајари, Таваколи, Нематиан, Мохамади (г). Селектор: Сејед Наземалшаријех.