СРБИЈА БЕЗ ЧЕТВРТФИНАЛА: Лазаревић засенио Рикардиња, Португал био на конопцима, али…

Репрезентација Србије завршила је учешће на Светском првенству у Литванији у осмини финала поразом од Португала после продужетака – 3:4!

После 40 минута било је 2:2 и, по свему виђеном вечерас у Каунасу, не би било незаслужено и да су се Орлови пласирали у четвртфинале, али…

Нисмо имали среће и, судећи по одлукама у 42. и 48. минуту, наклоност судија, очигледно – у кључним тренуцима уз Рикардиња и изабранике Жоржа Браза.

Португал је, за нијансу, био бољи у првом полувремену и на одмор је отишао са два гола предности, захваљујући головима Рикардиња и Андреа, у размаку од свега минут.

Далеко од тога да је чета селектора Дејана Мајеса била у подређеном положају и у том периоду игре: Слободан Рајчевић и другови летели су паркетом храбро се ухвативши у коштац са квалитетним ривалом… без помоћи Фортуне кад је требало.

У наставку сусрета виђено је феноменално издање Орлова и партија за незаборав Јована Лазаревића, стрелца два ефектна гола – првог: у рашље, другог: из слободног ударца!

Планетарни футсал аудиторијум могао је само да констатује: наш Јоца засенио је великог Рикардиња!

Велики Португал био је у финишу меча на конопцима, међутим, Србија је пропустила шансу у неколико наврата и да преокрене резултат. Некако, све би се добро урадило и, кад се очекивало да ће да уследи и завршни ударац, наши мајстори били су, по правилу, замало непрецизни.

Продужетке су обележиле две (не)спорне ситуације, обе пресуђене у корист Португала. Арбитри скромног рејтинга, у првом, сматрали су да је Драган Томић руком фаулирао Ерика – за пети прекршај Србије и опасност од пенала са 10 метара. Да се нису огласили после театралног падања ривалове осмице, наш сидраш имао би отворен пут ка голу.

Други детаљ, пошто је Пани са два гола донео Португалцима 4:2, био је скандалознији: после покушаја Слободана Рајчевића да на другој стативи проигра усамљеног Јована ЛазаревићаЖоао Матош, у паду, спречио је лопту да прође руком.

Судије су гледале ВАР и, уместо да досуде пенал са шест метара, донеле су одлуку против Србије!

Миодраг Аксентијевић, сјајни голман Србије, бранио је маестрално и, на жалост, добио црвени картон – због протеста док је седео на клупи после недосуђеног пенала

Гол Стефана Ракића, после шута Јована Лазаревића, вратио је неизвесност 40 секунди пре краја, Орлови су атаковали као осице са Младеном Коцићем као голманом-играчом, упркос серији удараца (погледајте последњих 18 секунди) – без промене резултата.

Португал – Србија 4:3 (2:2, 2:0)

Каунас – Судије: Данијел Родригез (Уругвај), Дарио Сантамарија (Аргентина) и Валерија Палма (Чиле). Помоћни судија: Марија Пинто (Аргентина). Мерилац времена: Хенри Гутијерез (Боливија). Стрелци: 1:0 Рикардињо у 14, 2:0 Андре у 15, 2:1 Лазаревић у 23, 2:2 Лазаревић у 28, 3:2 Пани у 43, 4:2 Пани у 43, 4:3 Ракић у 50. минуту. Жути картони: Алексић, Томић, Радовановић (Србија). Црвени картон: Аксентијевић (Србија) у 58. минуту.

ПОРТУГАЛ: БЕБЕ, СЕСИЛИО, КОЕЉО, МАТОШ, РИКАРДИЊО (кап), Андре, Пако, Афонсо, Зики, Ерик, Пани, Брито, Кастро, Хуго. Селектор: Жорж Браз.

СРБИЈА: АКСЕНТИЈЕВИЋ, АЛЕКСИЋ, ТОМИЋ, ЛАЗАРЕВИЋ, РАЈЧЕВИЋ, Коцић, Милосављевић, Поповић, Рамић, Пршић (кап), Петров, Ракић, Радовановић, Јосимовић. Селектор: Дејан Мајес.