ДРУГА ЛИГА: Славили Економац и Палеж, подела бодова у Смедереву

Кренуо је и друголигашки караван у футсалу. Одигране су прве утакмице у новој сезони, по једна победа домаћина и госта, и један реми.

EКОНОМАЦ – ЛЕСКОВАЦ  5:2 (3:1)

Крагујевац, хала Језеро. Судије: Предраг Лазаревић, Ђорђе Нинић и Немања Радић. Стрелци: Васић у 2. и 37.мин, Маринковић Лазар у 18., Стојчевски у 39., и Маринковић Иван у 12.минут /Економац/, Вукојевић у 8.мин, и Стефановић у 36.минут /Лесковац/. Жути картон: Цветановић Љубиша у 30.минут – безобзиран старт.

Некадашњи вишеструки шампион Србије Економац је савладао Лесковац, могло би се рећи рутински 5:2. Поред већ стандардног играча Предрага Рајића, легенде српског футсала, вреди истаћи стрелце оца и сина Маринковић Ивана и Лазара.

ЕКОНОМАЦ: Милановић Немања, Миливојевић Алекса, Васић Кристијан, Маринковић Лазар, Стојчевски Андреја, Миленковић Милош, Ракић Душан, Танасковић Никола, Брдар Јован, Рајић Предраг, Стојановић Марко, Димитријевић Намања и Маринковић Иван. Тренер: Видан Бојовић.

ЛЕСКОВАЦ: Величковић Ненад, Стефановић Игор, Цветановић Љубиша, Станојевић Никола, Мицић Никола, Настић Душан, Вукојевић Радован, Ђорђевић Јован, Петровић Никола, Бојат Радослав, Костић Стефан, Јанићијевић Милош и Анђелковић Жарко. Тренер: Ненад Станојевић.

СМЕДЕРЕВО – НОВИ САД  2:2 (1:1)

Смедерево, градска хала у Смедереву. Судије: Бојан Милић, Жељко Стоилков и Марко Мајсторовић. Стрелци: Симеуновић у 20. и Првуловић у 25.минуту за Смедерево, Лазић у 12. и Авдаловић у 25.минут за Нови Сад. Жути картони: Јевтић Слободан у 38.минуту – безобзиран старт /Смедерево/, и Јевтић Немања у 13.минуту /Нови Сад/.

Одлична футсал представа у Смедереву, ипак на крају подела бодова. На папиру можда је Смедерево било фаворит, али стање на терену је било сасвим другачије. Изабраници тренера Владимир Милосавца су диктирали темпо али нису још уиграни јер је Нови Сад у потпуности реновирао и пре свега подмладио састав.

СМЕДЕРЕВО: Кнежевић Милош, Јевтић Слободан, Првуловић Владан, Ћирка Матеја, Филиповић Бојан, Симеуновић Марко, Марјановић Андрија, Адамовић Бошко, Јанковић Дејан, Сабљић Марко, Пауновић Немања, Живановић Бранислав, Дичић Данијел и Лекић Никола. Тренера: Горан Лазић.

НОВИ САД: Радмановић Миљан, Рнић Никола, Савковић Павле, Ђурић Бранимир, Томић Александар, Латиновић Александар, Лазић Слободан, Шмит Мартин, Илић Владан, Петровић Стефан, Јевтић Немања, Лучановић Дражен, Стаменић Урош и Вукашин Авдаловић. Тренер: Владимир Милосавац.

ГВОЗДЕНИ ПУК – ПАЛЕЖ  5:6 (3:3)

Ниш, хала СЦ „Шивара“. Судије: Александар Јакшић, Бојан Буројевић и Иван Станковић. Стрелци: Пешић у 8,9, и 29.мин, Стојановић у 16., и Станковић у 33.минут за Гвоздени Пук, Перишић у 22 и 23, Грујичић у 16, и Стојковић у 15, 19 и 40.минут.

Новајлија у друголигашком каравану Гвозедни Пук је изгубио од Палежа голом у последњем минуту утакмице. Домаћи тим је брзо повео 2:0 али је Палеж до краја полувремена стигао вођство домаћина. Наставак доноси опет ефикасан и драматичан футсал. Код резултата 5:5 нишлије не користе изгледну прилику а у контра нападу гости кажњавају голом у 40.минуту! Велика три бода за изабранике шефа струке Зорана Жигића. Палеж је доласком популарног Микија Капела на клупу умногоме добио на квалитету и стилу игре а коначно су кренули и добри резулатати…

ГВОЗДЕНИ ПУК: Стојковић Душан, Драгишић Данило, Стојановић Милош, Пешић Алекса, Стојановић Ђорђе, Пејчић Богдан, Вучковић Стефан, Ивечић Никола, Васић Виктор, Ђачанин Стефан, Ристић Душан, Обрадовић Марко, Станковић Андрија и Митровић Милош. Тренер: Зоран Михајловић.

ПАЛЕЖ: Росић Марко, Перишић Филип, Грујичић Жељко, Стојковић Срђан, Павличевић Антоније, Јовановић Марко, Церовић Милош, Трубајић Виктор, Димић Стефан, Петровић Јовица, Стефановић Стефан, Радовановић Ненад и Урошевић Јован. Тренер: Зоран Жигић.

(Фото: кмф Нови Сад & Србија Футсал уживо)