ДРУГА ЛИГА: Економац коло води, САС одмах дао гас

Вечерас су одигране прве две утакмице другог кола Друге лиге: Економац – Тиса 2:1 и САС – Гвоздени пук 6:2.

Крагујевчане су до победе предводили Андреја Стојчевски и Лазар Маринковић, док је почасни гол за госте из Новог Бечеја дело Божидара Симића

Економац – Тиса 2:1 (0:0)

Крагујевац – Дворана: Језеро. Судије: Братислав Јовић, Милош Грујић и Александар Ранђеловић. Стрелци: 1:0 Стојчевски у 32, 1:1 Б. Симић у 34, 2:1 Маринковић у 37. минуту. Жути картон: Виријевић (Тиса).

ЕКОНОМАЦ: МИЛАНОВИЋ, МИЛИВОЈЕВИЋ, ВАСИЋ, МАРИНКОВИЋ, СТОЈЧЕВСКИ, Ђуровић, Ракић, Недељковић, Танасковић, Брдар, Рајић, Стојановић, Миленковић.

ТИСА: ЈАНИЋИЈЕВИЋ, ДРАЖИЋ, ДЕНИЋ, ВИРИЈЕВИЋ, С. СИМИЋ, Ћурчић, Кочовић, Б. Симић, Ђукић, Пеленгић, Целин.

Зрењанинци су лако савладали Гвоздени пук головима Жарка Матића и Бранислава Лојпура (2), Милета Шаренца и Александра Томина.

Стрелци за госте били су Стефан Вучковић и Немања Живић.

САС – Гвоздени пук 6:2 (3:0)

Зрењанин – Дворана: Кристална. Судије: Радослав Миленковић, Марко Мартиновић и Далибор Станковић. Стрелци: 1:0 М. Шаренац у 9, 2:0 Томин у 10, 3:0 Матић у 18, 3:1 Вучковић у 24, 3:2 Живковић у 26, 4:2 Матић у 29, 5:2 Лојпур у 30, 6:2 Лојпур у 40. минуту. Жути картони: Лојпур, Живанов, М. Шаренац (САС), Пејчић, Обрадовић, Пешић (Гвоздени пук). Црвени картон: Обрадовић (Гвоздени пук) у 29. минуту.

САС: РОДИЋ, ЛОЈПУР, М. ШАРЕНАЦ, МАТИЋ, Н. ШАРЕНАЦ, Магда, Томин, Шкорић, Живанов, Вукоје, Животин, Петровић, Баћан.

ГВОЗДЕНИ ПУК: ПЕЈЧИЋ, ПЕШИЋ, РИСТИЋ, СТАНКОВИЋ, МИТРОВИЋ, Вучковић, Живић, Јовановић, Ђачанин, Обрадовић, Стојковић.

ДРУГА ЛИГА – друго коло

Петак, 1. октобар

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Тиса 2:1 (0:0)

(Стојчевски 32, Маринковић 37 – Б. Симић 34)

ЗРЕЊАНИН: САС – Гвоздени пук 6:2 (3:0)

(М. Шаренац 9, Томин 10, Матић 18, 29, Лојпур 30, 40 – Вучковић 24, Живковић 26)

Субота, 2. октобар

БЛАЦЕ: Јастребац – Црвена звезда (19.00)

(дворана: Чика Душко Јовановић, судије: Александар Минић, Бојан Милић и Оливер Николић, делегат: Микица Стојиљковић)

Недеља, 3. октобар

БЕОГРАД: Студент – Смедерево (16.00)

(дворана: Раковица, судије: Владимир Тошић, Стефан Батиница и Петар Радојчић, делегат: Мирослав Цимеша)

НОВИ САД: Нови Сад – Нова Пазова (20.00)

(дворана: Војводина, судије: Владан Радуловић, Бојан Граовац и Небојша Панић, делегат: Борис Правиловић)

ЛЕСКОВАЦ: Лесковац – Палеж (20.30)

(дворана: Дубочица, судије: Данијел Ристић, Стефан Филиповић и Дејан Стајић, делегат: Саша Стефановић)