ФИФА СП: Ко ће победити – Аргентина или Португал?

У првом полуфиналу Светског првенства у футсалу које се одржава у Литванији – Аргентина је у јужноамеричком дербију савладала Бразил резултатом 2:1 (2:1).

„Гаучоси“ ће тако у Каунасу имати прилику да бране наслов првака који су освојили 2016. у Колумбији, када су у борби за злато били бољи од репрезентације Русије. Бразил, који је пет пута у историји био првак света, остаје без прилике да дође до шестог наслова владара планете.

У 11. минуту водили су Аргентинци 1:0 поготком Вапоракија, којем је асистирао феноменални Боруто. Само два минута касније плаво-бели су дуплирали предност, а овог пута је Боруто био стрелац. Он је погодио по четврти пут на турниру, а уз то има и три асистенције.

До полувремена је селекција Бразила успела да преполови вођство великог ривала, а гол је постигао најбољи стрелац Мундијала Ферао, био је то његов осми гол на турниру.

До краја сусрета је виђена велика борба у „Жалгирио арени“, покушавали су Бразилци да изједначе и дођу до финала, али је Аргентина издржала и обезбедила прилику да се бори за нову светску титулу.

Футсалери Португала и Казахстана одиграли су други полуфинални дуел на Светском првенству у Литванији.

Португал је повео у 23. минуту голом Вареле, да би у последњим тренуцима меча Нургозин изборио продужетке за Казахстанце. У продужецима је пао по гол на обе стране.

Преокренуо је Казахстан у другом минуту првог продужетка, прецизан је био Жуниор Даглас после сјајног прекида кроз ноге је послао пројектил у мрежу Бебеа, а онда је седам минута касније Коељо одвео утакмицу на пенале.

Интересантно стрелци голова код обе селекције током утакмице промашили су у пенал серији (Варела и Жуниор). Поред њих, недовољно прецизан са линије пенала био је футсалер селекције Казахстана – Кауб, па је тако актуелни европски првак, Португал отишао у финале, после велике драме.

Финале између Аргентине и Португала заказано је у недељу од 19.00, док је дуел за треће мјесто, у којем се састају Бразил и Казахстан на програму истог дана, у 17.00. Финале ће преносити РТС на другом програму.