ГЛАВНА РУНДА: Петарда Барселоне као најава новог напада на Лигу шампиона

Главна рунда Лиге шампиона почела је у уторак утакмицама у оквиру Групе 3, у литванском Каунасу.

Барселона, прошлосезонски финалиста (поражена у Задру од Спортинга), била је убедљива против бугарског представника Витен Орше, док је Леванте, вицешампион Шпаније, сигурном игром савладао домаћи Кауно Жалгирис (бивши Витис).

Барселона – Витен Орша 5:1 (Пито 4, 9, 12, Повил 15, Адолфо 39 – Лазјук 31), Леванте – Кауно Жалгирис 4:1 (Лемос 2, Решиа 7, Марио Ривиљос 16, Серано 26 – Пирес Дос Сантос 39)

Пласман у елитну рунду Лиге шампиона обезбедиће по три најбоље екипе из група 1, 2, 3 и 4 (прва стаза) и првопласирани из група 5, 6, 7 и 8 (друга стаза).

Жреб за елитну фазу обавиће се 3. новембра.

ФОН, првак Србије, исто као мађарски Халадаш и Лиђени из Глоговца, пласирао се у главну рунду тако што је био успешан у прелиминарној у својству дебитанта у Лиги шампиона


ЛИГА ШАМПИОНА – главна рунда

ГРУПА 1 (Лученец, Словачка)

Бенфика (Португал), Екатеринбург (Русија), Хале-Гуик (Белгија), Лученец (Словачка)

Прво коло (27. октобар): Бенфика – Хале-Гуик (15.30), Екатеринбург – Лученец (18.00).

Друго коло (28. октобар): Екатеринбург – Бенфика (15.30), Лученец – Хале-Гуик (18.00).

Треће коло (30. октобар): Хале-Гуик – Екатеринбург (14.30), Лученец – Бенфика (17.00).


ГРУПА 2 (Подчетртек, Словенија)

Спортинг (Португал), Добовец (Словенија), АЦЦС (Француска), Атирау (Казахстан)

Прво коло (27. октобар): Спортинг – АЦЦС (17.30), Атирау – Добовец (20.00).

Друго коло (28. октобар): Атирау – Спортинг (17.30), Добовец – АЦЦС (20.00).

Треће коло (30. октобар): АЦЦС – Атирау (17.30), Добовец – Спортинг (20.00).


ГРУПА 3 (Каунас, Литванија)

Барселона (Шпанија), Леванте (Шпанија), Кауно Жалгирис (Литванија), Витен Орша (Бугарска)

Прво коло (26. октобар): Барселона – Витен Орша 5:1, Леванте – Кауно Жалгирис 4:1.

ТАБЕЛА: Барселона, Леванте 3, Кауно Жалгирис, Витен Орша без бодова.

Друго коло (27. октобар): Леванте – Барселона (15.30), Кауно Жалгирис – Витен Орша (18.00).

Треће коло (29. октобар): Витен Орша – Леванте (15.30), Кауно Жалгирис – Барселона (18.00).


ГРУПА 4 (Римини, Италија)

Каират (Казахстан), Тјумен (Русија), Плзењ (Чешка), Пезаро (Италија)

Прво коло (27. октобар): Каират – Плзењ (17.30), Тјумен – Пезаро (20.30).

Друго коло (28. октобар): Тјумен – Каират (17.30), Пезаро – Плзењ (20.30).

Треће коло (30. октобар): Плзењ – Тјумен (15.00), Пезаро – Каират (18.00).


ГРУПА 5 (Гзира, Малта)

Луксол Ст. Ендрјус (Малта), Рекорд Бјелско-Бјала (Пољска), Халадаш (Мађарска), Хамарби (Шведска)

Прво коло (27. октобар): Рекорд Бјелско-Бјала – Хамарби (17.00), Халадаш – Луксол Ст. Ендрјус (20.00).

Друго коло (28. октобар): Халадаш – Рекорд Бјелско-Бјала (17.00), Луксол Ст. Енрдјус – Хамарби (20.00).

Треће коло (30. октобар): Хамарби – Халадаш (17.00), Луксол Ст. Ендрјус – Рекорд Бјелско-Бјала (20.00).


ГРУПА 6 (Ивано-Франкивск, Украјина)

Араз (Азербејџан), Ураган (Украјина), Јунајтед Галаци (Румунија), Лиђени (тзв. Косово)

Прво коло (28. октобар): Јунајтед Галаци – Лиђени (13.00), Ураган – Араз (18.00).

Друго коло (29. октобар): Араз – Јунајтед Галаци (13.00), Ураган – Лиђени (18.00).

Треће коло (31. октобар): Лиђени – Араз (13.00), Ураган – Јунајтед Галаци (18.00).


ГРУПА 7 (Омиш, Хрватска)

ФОН (Србија), Лео (Јерменија), Линц (Аустрија), Олмисум (Хрватска)

Прво коло (27. октобар): Лео – Линц (15.00), Олмисум – ФОН (20.00).

Друго коло (28. октобар): ФОН – Лео (15.00), Олмисум – Линц (20.00).

Треће коло (30. октобар): Линц – ФОН (15.00), Олмисум – Лео (20.00).


ГРУПА 8 (Јабланица, Босна и Херцеговина)

Динамо Плус (Молдавија), Ховокубо (Холандија), Мостар (Босна и Херцеговина), Кампуксен Динамо (Финска)

Прво коло (27. октобар): Ховокубо – Динамо Плус (16.30), Мостар – Кампуксен Динамо (20.00).

Друго коло (28. октобар): Кампуксен Динамо – Ховокубо (16.30), Мостар – Динамо Плус (20.00).

Треће коло (30. октобар): Динамо Плус – Кампуксен Динамо (16.30), Мостар – Ховокубо (20.00).