ЖРЕБ ЗА ЕЛИТНУ РУНДУ ЛШ: Лазаревићу отворен пут ка фајнал-фору, Томићу тешко у Плзењу

У Ниону, са почетком у 14.00, данас је одржан жреб за елитну рунду Лиге шампиона.

Наш првак, ФОН, завршио је учешће у главној фази, али ће Србију, сад кад је остало 16 клубова, представљати Јован Лазаревић (Тјумен) и Драган Томић (Хале-Гуик).


ГРУПА А: Каират (Казахстан), АЦЦС (Француска), Витен Орша (Бугарска), Тјумен (Русија; домаћин)


ГРУПА Б: Спортинг (Португал; домаћин), Синара Јекатеринбург (Русија), Олмисум (Хрватска), Ховокубо (Холандија)


ГРУПА Ц: Барселона (Шпанија), Плзењ (Чешка; домаћин), Хале-Гуик (Белгија), Добовец (Словенија)


ГРУПА Д: Бенфика (Португалија; домаћин), Леванте (Шпанија), Халадаш (Мађарска), Ураган (Украјина)


Домаћинство турнира добила су чак два португалска клуба: шампион Европе Спортинг и Бенфика, по један руски – Тјумен и чешки – Плзењ.

Елитна рунда на програму је од 30. новембра до 5. децембра; победници група избориће пласман на фајнал-фор (28. април – 1. мај 2022)


ЛИГА ШАМПИОНА – преглед главне рунде

ГРУПА 1 (Лученец, Словачка)

Бенфика (Португал), Јекатеринбург (Русија), Хале-Гуик (Белгија), Лученец (Словачка)

Прво коло (27. октобар): Бенфика – Хале-Гуик 2:1, Јекатеринбург – Лученец 3:0.

Друго коло (28. октобар): Јекатеринбург – Бенфика 1:5, Лученец – Хале-Гуик 1:7.

Треће коло (30. октобар): Хале-Гуик – Јекатеринбург 0:1, Лученец – Бенфика 1:10.

ТАБЕЛА: Бенфика 9, Јекатеринбург 6, Хале-Гуик 3, Лученец без бодова.


ГРУПА 2 (Подчетртек, Словенија)

Спортинг (Португал), Добовец (Словенија), АЦЦС (Француска), Атирау (Казахстан)

Прво коло (27. октобар): Спортинг – АЦЦС 4:3, Атирау – Добовец 1:2.

Друго коло (28. октобар): Атирау – Спортинг 1:8, Добовец – АЦЦС 4:5.

Треће коло (30. октобар): АЦЦС – Атирау 6:0, Добовец – Спортинг 1:6.

ТАБЕЛА: Спортинг 9, АЦЦС 6, Добовец 3, Атирау без бодова.


ГРУПА 3 (Каунас, Литванија)

Барселона (Шпанија), Леванте (Шпанија), Кауно Жалгирис (Литванија), Витен Орша (Бугарска)

Прво коло (26. октобар): Барселона – Витен Орша 5:1, Леванте – Кауно Жалгирис 4:1.

Друго коло (27. октобар): Леванте – Барселона 2:9, Кауно Жалгирис – Витен Орша 3:3.

Треће коло (29. октобар): Витен Орша – Леванте 2:2, Кауно Жалгирис – Барселона 1:7.

ТАБЕЛА: Барселона 9, Леванте 4, Витен Орша 2, Кауно Жалгирис 1 бод.


ГРУПА 4 (Римини, Италија)

Каират (Казахстан), Тјумен (Русија), Плзењ (Чешка), Пезаро (Италија)

Прво коло (27. октобар): Каират – Плзењ 1:1, Тјумен – Пезаро 3:2.

Друго коло (28. октобар): Тјумен – Каират 3:3, Пезаро – Плзењ 4:2.

Треће коло (30. октобар): Плзењ – Тјумен 1:0, Пезаро – Каират 2:3.

ТАБЕЛА: Каират 5, Плзењ, Тјумен 4, Пезаро 3 бода.


ГРУПА 5 (Гзира, Малта)

Луксол Ст. Ендрјус (Малта), Рекорд Бјелско-Бјала (Пољска), Халадаш (Мађарска), Хамарби (Шведска)

Прво коло (27. октобар): Рекорд Бјелско-Бјала – Хамарби 7:2, Халадаш – Луксол Ст. Ендрјус 6:2.

Друго коло (28. октобар): Халадаш – Рекорд Бјелско-Бјала 4:3, Луксол Ст. Енрдјус – Хамарби 3:2.

Треће коло (30. октобар): Хамарби – Халадаш 4:6, Луксол Ст. Ендрјус – Рекорд Бјелско-Бјала 1:1.

ТАБЕЛА: Халадаш 9, Рекорд Бјелско-Бјала, Луксол Ст. Ендрјус 4, Хамарби без бодова.


ГРУПА 6 (Ивано-Франкивск, Украјина)

Араз (Азербејџан), Ураган (Украјина), Јунајтед Галаци (Румунија), Лиђени (тзв. Косово)

Прво коло (28. октобар): Јунајтед Галаци – Лиђени 4:6, Ураган – Араз 2:1.

Друго коло (29. октобар): Араз – Јунајтед Галаци 5:3, Ураган – Лиђени 7:1.

Треће коло (31. октобар): Лиђени – Араз 6:6, Ураган – Јунајтед Галаци 2:0.

ТАБЕЛА: Ураган 9, Араз, Лиђени 4, Јунајтед Галаци без бодова.


ГРУПА 7 (Омиш, Хрватска)

ФОН (Србија), Лео (Јерменија), Линц (Аустрија), Олмисум (Хрватска)

Прво коло (27. октобар): Лео – Линц 4:5, Олмисум – ФОН 3:1.

Друго коло (28. октобар): ФОН – Лео 2:3, Олмисум – Линц 6:0.

Треће коло (30. октобар): Линц – ФОН 1:9, Олмисум – Лео 5:0.

ТАБЕЛА: Олмисум 9, ФОН, Лео, Линц 3 бода.


ГРУПА 8 (Јабланица, Босна и Херцеговина)

Динамо Плус (Молдавија), Ховокубо (Холандија), Мостар (Босна и Херцеговина), Кампуксен Динамо (Финска)

Прво коло (27. октобар): Ховокубо – Динамо Плус 5:0, Мостар – Кампуксен Динамо 1:1.

Друго коло (28. октобар): Кампуксен Динамо – Ховокубо 2:2, Мостар – Динамо Плус 9:3.

Треће коло (30. октобар): Динамо Плус – Кампуксен Динамо 1:9, Мостар – Ховокубо 1:4.

ТАБЕЛА: Ховокубо 7, Кампуксен Динамо 5, Мостар 4, Динамо Плус без бодова.


Фото: УЕФА