ПРВА ЛИГА: ФОН-у дерби у Лозници, финиш Новом Пазару, седмице Врања, Коњарника и Ивањице

У суботу су одигране све утакмице петог кола Прве лиге: Нови Пазар – Винтер спорт 3:2, Врање – Бечеј 7:4, Коњарник – Земун Само право 7:2, Лозница-град 2018 – ФОН 2:4 и Калча – Ивањица 2:7.

ПРВА ЛИГА: Лозница-град 2018, Врање (-1), Нови Пазар (-1) 12, Бечеј, ФОН (-2) 9, Коњарник, Ивањица 6, Винтер спорт 3, Земун Само право и Калча без бодова

Нови Пазар је тешком муком и после преокрета савладао Винтер спорт.

Два гола за домаћина, из пенала, постигао је Елдин Ћоровић, победоносни, у финишу, Енсар Реџовић.

Стрелци за Нишлије били су Урош Душанић и Владимир Ристић.

Утакмици у Новом Пазару претходио је минут ћутања за преминулог потпредседника Народне скупштине Скупштине Србије Муамеру Зукорлићу

ПО МЕРИ ДОМАЋИНА: Детаљ са меча Нови Пазар – Винтер спорт Фото: Фејсбук / РТВ Нови Пазар

Нови Пазар – Винтер спорт 3:2 (2:2)

Нови Пазар – Дворана: Пендик. Судије: Никола Рабреновић, Никола Алексић и Страхиња Радовић. Стрелци: 0:1 Душанић у 11, 1:1 Ћоровић (6м) у 17, 2:1 Ћоровић (10м) у 18, 2:2 Ристић у 20, 3:2 Ен. Реџовић у 34. минуту. Жути картони: Ен. Реџовић, Ел. Реџовић, Ћоровић (Нови Пазар), Јовановић (Винтер спорт).

НОВИ ПАЗАР: МУЈОВИЋ, ВУЛЕТИЋ, ВУКАДИНОВИЋ, САДОВИЋ, МУТАВЏИЋ, Ћоровић, Ел. Реџовић, Капиџија, Мираљемовић, Ен. Реџовић, Пантовић.

ВИНТЕР СПОРТ: ЂОРЂЕВИЋ, РИСТИЋ, МАРЈАНОВИЋ, ДУШАНИЋ, МАКСИМОВИЋ, Петровић, Арсенијевић, Стојановић, Јовановић, Станковић, Миленковић, Анев, Панев.

До сигурног тријумфа Врањанци су стигли погоцима Николе Додића и Предрага Николића (по 2), Предрага Јовановића, Александра Јањића и Милоша Трајковића.

Код Бечејаца бољи од осталих били су Марко Новаковић (2), Стефан Станојевић и Дејан Јовановић.

Видео снимак меча Врање – Бечеј погледајте овде.

Врање – Бечеј 7:4 (1:1)

Врање – Дворана: Врање. Судије: Оливер Николић, Милош Грујић и Данијел Ристић. Стрелци: 0:1 Новаковић у 9, 1:1 Додић у 17, 2:1 П. Николић у 22, 3:1 П. Николић у 23, 4:1 Јовановић у 24, 5:1 Додић у 27, 6:1 Јањић у 30, 6:2 Станојевић у 30, 6:3 Новаковић (10м) у 32, 6:4 Јовановић у 38, 7:4 Трајковић у 40. минуту. Жути картони: Миленковић (Врање), Јовановић, Станојевић (Бечеј).

ВРАЊЕ: МИЛЕНКОВИЋ, ЈАЊИЋ, Д. ТАСИЋ, ЈОВАНОВИЋ, ТРАЈКОВИЋ, Додић, Крстић, Стојановић, Милосављевић, П. Николић, Стојилковић, Ристић, М. Тасић, М. Николић.

БЕЧЕЈ: ВАДАСКИ, ЈОВАНОВИЋ, НОВАКОВИЋ, СТАНОЈЕВИЋ, ГОЛУБ, Живкуцин, Живић, Бодоњи, Арђељан.

У београдском дербију бољи је био Коњарник, бројао је до седам на крилима Јована Ристановића и Драга Шљукића (по 2), Милоша Љујића и Огњена Станковића, док је сопствену мрежу погодио Дејан Алексић.

Голови за Земунце дело су Владимира Јововића и Николе Миленовића.

Коњарник – Земун Само право 7:2 (2:0)

Београд – Дворана: Шумице. Судије: Небојша Панић, Владан Радуловић и Иван Биорац. Стрелци: 1:0 Љујић у 13, 2:0 Ристановић у 16, 3:0 Шљукић (6м) у 21, 3:1 Јововић у 22, 4:1 Шљукић у 23, 5:1 Ристановић у 26, 6:1 Станковић у 32, 7:1 Алексић аутогол у 37, 7:2 Миленовић у 37. минуту. Жути картон: Шљукић (Коњарник).

КОЊАРНИК: ДРНДАРЕВИЋ, МИЛОСАВЉЕВИЋ, ЉУЈИЋ, ШЉУКИЋ, РАТКОВИЋ, Грујић, Сарић, Станковић, Ивић, Ристановић, Марсенић, Крстић, Антић.

ЗЕМУН САМО ПРАВО: ВЕЛИМИРОВИЋ, УРОШЕВИЋ, ЈЕЛИЋ, ЂУРИШИЋ, М. МАНДИЋ, Митровић, А. Мандић, Јелић, Алексић, Миленовић, Јововић, Дрча, Штампар.

ФОН је доказао класу у дербију кола на гостовању у Лозници. Јунак победе је био двоструки стрелац Александар Павловић, голове су постигли и Денис Рамић и Слободан Рајчевић.

Домаћин је покушавао да се врати у игру преко Марка Перића и Николе Матијевића, али против квалитетног противника који је дуже на окупу чак и уз помоћ бројне публике није могао ни до ремија.

Лозница-град 2018 – ФОН 2:4 (0:1)

Лозница – Дворана: Лагатор. Судије: Петар Радојчић, Александар Јакшић и Бојан Буројевић. Стрелци: 0:1 Рамић у 9, 1:1 Перић у 22, 1:2 Павловић у 24, 1:3 Рајчевић у 37, 2:3 Матијевић у 38, 2:4 Павловић у 40. минуту. Жути картони: Росић (Лозница-град 2018), Краснић, Рамић (ФОН).

ЛОЗНИЦА-ГРАД 2018: КОЉАЈИЋ, ПЕРИЋ, МАТИЈЕВИЋ, КОЦИЋ, МИЛОВАНОВИЋ, Кркобабић, Ристановић, Петровић, Аврамовић, Росић, Гавриловић, Обрадовић.

ФОН: ЈОСИМОВИЋ, МИЛОСАВЉЕВИЋ, РАДОВАНОВИЋ, РАЈЧЕВИЋ, РАМИЋ, Краснић, Петрашевић, Лазић, Павловић, Алексић, Пешић, Васић, Вулић.

У последњем мечу дана Ивањица је као гост победила Калчу. Троструки стрелац за госте био је Никола Ракић, двоструки Немања Вукашиновић, по један погодак су постигли Ненад Николић и Саша Миловановић.

Част домаћина сачували су Марко Илић и Елвис Рамадани.

Калча – Ивањица 2:7 (1:2)

Ниш – Дворана: Чаир. Судије: Дејан Стајић, Далибор Златковић и Стефан Филиповић. Стрелци: 0:1 Николић у 3, 0:2 Миловановић у 5, 1:2 Марко Илић у 12, 1:3 Ракић у 27, 2:3 Рамадани у 32, 2:4 Вукашиновић у 33, 2:5 Ракић у 36, 2:6 Вукашиновић у 38, 2:7 Ракић у 39. минуту. Жути картони: Младен Илић (Калча), Васиљевић (Ивањица).

КАЛЧА: П. ПАВЛОВИЋ, ТРОЈАНОВИЋ, МИЛОСАВЉЕВИЋ, РАМАДАНИ, СТАНКОВИЋ, Стаменковић, Младен Илић, Марко Илић, Стевановић, Илија Илић, Недељковић, Марковић, Бранковић, М. Павловић.

ИВАЊИЦА: ЈОВАНОВИЋ, НИКОЛИЋ, ВАСИЉЕВИЋ, РАКИЋ, Г. ЛИШАНИН, Томић, Миловановић, Колаковић, Караклајић, Вукашиновић, Бабић, Ђ. Лишанин.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 5. коло

Субота, 6. новембар

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Винтер спорт 3:2 (2:2)

(Ћоровић 17 (6м), 18 (10м), Ен. Реџовић 34 – Душанић 11, Ристић 20)

ВРАЊЕ: Врање – Бечеј 7:4 (1:1)

(Додић 17, 27, П. Николић 22, 23, Јовановић 24, Јањић 30, Трајковић 40 – Новаковић 9, 32 (10м), Станојевић 30, Јовановић 38)

БЕОГРАД: Коњарник – Земун Само право 7:2 (2:0)

(Љујић 13, Ристановић 16, 26, Шљукић 21 (6м), 23, Станковић 32, Алексић аг 37 – Јововић 22, Миленовић 37)

ЛОЗНИЦА: Лозница-град 2018 – ФОН 2:4 (0:1)

(Перић 22, Матијевић 38 – Рамић 9, Павловић 24, 40, Рајчевић 37)

НИШ: Калча – Ивањица 2:7 (1:2)

(Марко Илић 12, Рамадани 32 – Николић 3, Миловановић 5, Ракић 27, 36, 39, Вукашиновић 33, 38)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – седмо коло

Петак, 5. новембар

НИШ: Гвоздени пук – Тиса 4:7 (0:3)

(Митровић 28, 38, Пешић 32, Спахић аг 40 – Паповић 8, 29, 36, М. Спахић 11, Виријевић 15, С. Симић 37, 39)

ОБРЕНОВАЦ: Палеж – Економац 5:8 (4:4)

(Перишић 4, 5, Стојковић 4, 13, Павличевић 30 – Стојчевски 3, 14, Л. Маринковић 16, 18, Стојановић 29, Танасковић 33, Брдар 36, Дигић 37)

ЗРЕЊАНИН: САС – Студент 6:6 (2:1)

(Лојпур 2, 20, 31, Вукоје 25, Живанов 36, Шкорић 38 – Кокотовић 12, 34, Митић 29, Бркић 37, 40 (2 гола))

Понедељак, 8. новембар

БЕОГРАД: Црвена звезда – Смедерево (18.30)

(дворана: Ранко Жеравица, судије: Бојан Граовац, Бане Папишта и Срђан Михајловић, делегат: Ненад Митић)

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Лесковац (19.00)

(дворана: ОШ Свети Сава, судије: Бранко Галић, Марко Савић и Стефан Батиница, делегат: Милован Чичић)

Утакмица Јастребац – Нови Сад је одложена.

Насловна: Детаљ са меча Лозница-град 2018 – ФОН Фото: Фејсбук