ДРУГА ЛИГА: Лазић хет-триком предводио Нови Сад до победе у војвођанском дербију са САС-ом

У заосталој утакмици шестог кола Друге лиге Нови Сад је као домаћин победио САС 6:1.

ДРУГА ЛИГА: Економац 21, Нови Сад (-1) 14, Јастребац (-1), САС 13, Смедерево (-1), Палеж 10, Студент 9, Тиса, Нова Пазова 8, Лесковац 4, Гвоздени пук 3 и Црвена звезда (-1) без бодова

Новосађани су са нова три бода престигли Зрењанинце и скочили, уз утакмицу мање, на друго место на табели.

Троструки стрелац је био Слободан Лазић, по један гол постигли су Давор Поповић, Мартин Шмит и Немања Јевтић.

Почасни погодак за САС дело је Алексе Шкорића, гости су војвођански дерби завршили са двојицом играча мање због искључења Ивана Вукоја (директан црвени) и Жарка Матића (други жути картон).

Прве утиске капитена Новог Сада Николе Рнића послушајте овде.

Нови Сад – САС 6:1 (3:0)

Нови Сад – Дворана: Војводина. Судије: Бојан Граовац, Бане Папишта и Срђан Михајловић. Стрелци: 1:0 Поповић у 8, 2:0 Лазић у 14, 3:0 Лазић у 19, 4:0 Лазић у 25, 5:0 Шмит у 30, 5:1 Шкорић у 30, 6:1 Јевтић у 35. минуту. Жути картони: Матић, Лојпур (САС). Црвени картони: Вукоје у 27. и Матић у 31. минуту (обојица из САС-а).

НОВИ САД: РАДМАНОВИЋ, ПОПОВИЋ, РНИЋ, САВКОВИЋ, СТАНИЋ, Лазић, Шмит, Илић, Јевтић, Лучановић, Ђурић, Авдаловић, Пајић, Латиновић.

САС: РОДИЋ, ЛОЈПУР, АРАНИТОВИЋ, ВУКОЈЕ, МАТИЋ, Животин, Живанов, Томин, Магда, Шкорић, Н. Шаренац, Поповић.