ЕП ХОЛАНДИЈА: Сјајан старт Орлова и буђење светског првака у наставку

Репрезентација Србије је одиграла одлично у првом полувремену, тачније до 19 .минута, али Португал је показао у наставку зашто је актуелни светски и европски шампион:

Србија  –  Португал    2:4 (2:2)

Селектор Дејан Мајес је имао много проблема, коронавирус је десетковао Орлове – уз већ повређене Милоша Симића, недовољно опорављеног Јована Лазаревића, прво је Нинослав Алексић остао у Старој Пазови јер је био позитиван пред пут у Холандију, да би по доласку у Амстердам додатно отежао ситуацију резултат теста искусног Слободана Рајчевића, па је и Никола Матијевић аутомастки морао у изолацију јер се са Бобом делио хотелску собу. Кога нема, без њега се мора и може, а то су наши момци показали у тренуцима када су постигли два брза гола и показали зубе чети Жоржа Браза.

Голове за наш тим постигао је капитен Марко Пршић, први пут из пенала у другом минуту утакмице, а онда и пет минута касније. Португал су до преокрета и вредне победе  одвели стрелци – Паулета, Варела, Жезус и Пако.

Марко Пршић слави голове на почетку утакмице против Португала

Селектор Мајес је одлично поставио тактику, високи пресинг је збунио актуелне прваке планете и Европе. Орлови су били горопадни и већ у другом минуту је Ракића, у тренутку кадаму  је одузео лопту, срушио Соуса у казненом простору, што је аутоматски значило – пенал за српски тим! Сигуран реализатор је био – Марко Пршић, на семафору је тада писало 1:0.

Португал је био на конопцима, само пет минута је прошло до новог гола капитена Пршића. Морао је да реагује и селектор Португала Браз, који није могао да гледа агонију свог тима. Први тренутак непажње Орлова је кажњен лоптом у мрежи Момчиловића. Паулета је деконцентрацију Србије претворио у гол, а након тога се догодио нови пех. Наиме, повредио се Кристијан Васић, срећом, не теже.

Сви су мислили да ћемо издржати у првом полувремену, али је убрзо Португал стигао до изједначења. Стрелац је био Варела, а данас солидни Момчиловић је био немоћан. Успео је млађани Васић, играч Економца , после интервенције медицинског тима да настави меч.  Мећутим, за непуна два минута је Португал повисио на 4:2. Прво Жезус, а затим и Пако су савладали Момчиловића.

Ерик (Португал) и Ракић (Србија) у дуелу на отварању ЕП

Храбро издање десетковане репрезентације Србије није било довољно за прва три бода, али ће Орлови имати, надамо се, већ у недељу са већим ростером да покажу квалитет против Украјине.

Србија – Португал 2:4 (2:2)

Амстедрам –  Зиго дом. Играно без присуства публике. Судије: Никола Јелић (Хрватска), Кјара Перона (Италија) и Ведран Бабић (Хрватска). Стрелци: 1:0 Пршић у 2. /пенал/, 2:0 Пршић у 6, 2:1 Паулета у 11, 2:2 Пани Варела у 19, 2:3 Жезус у 25, 2:4 Томас Пако у 26. минуту.

СРБИЈА: МОМЧИЛОВИЋ (г), КОЦИЋ, ПРШИЋ (кап), РАКИЋ, СТОЈЧЕВСКИ, Васић, Рамић, Томић, Петров, Милосављевић, Вулић (г). Селектор: Дејан Мајес.

ПОРТУГАЛ: АНДРЕ СОУСА (г), ЕРИК, ЖОАО МАТОШ (кап), БРУНО КОЕЉО, ПАНИ ВАРЕЛА, Томас Пако, Жезус, Фабио Сесилио, Зики, Мигуел Анхело, Тиаго Брито, Паулета, Бебе (г). Селектор: Жорж Браз.