ГРУПА Д: Талес за Грузију и историју, Шпанци бројали до 5 против БиХ

У првом колу Групе Д на Европском првенству у Холандији у Гронингену су одигране две узбудљиве утакмице: Грузија – Азербејџан 3:2 и Шпанија – Босна и Херцеговина 5:1.

У недељу су на програму мечеви друге рунде Групе Д у Амстердаму: Србија – Украјина (14.30) и Португал – Холандија (17.30)

Јунак историјског тријумфа Грузије против фаворизованог Азербејџана био је Талес, некадашњи играч Економца и Црвене звезде, стрелац победоносног гола из пенала са шест метара.

Дуел је обележио велики преокрет: Азербејџан је погоцима одличног Вилеле водио 2:0 (други мајсторија из слободног ударца) већ у седмом минуту, али је Грузија успела на крају да дође до првих бодова.

Грузија – Азербејџан 3:2 (Елисандро 9’31, Себискверадзе 26’54, Талес 31’30 (6м) – Вилела 5’14, 6’26)

У мечу Шпаније и Босне и Херцеговине није било дилеме: Црвена фурија, предвођена двоструким стрелцем Ортизом, још на полувремену је имала великих 3:1.

Све што је БиХ успела да уради у Гронингену – да на кратко сусрет учини занимљивијим голом Јосипа Бошковића.

Шпанија – Босна и Херцеговина 5:1 (Раул Гомез 2’39, Раул Кампос 8’14, Лозано 17’10, Ортиз 20’56, 36’14 – Бошковић 11’30)

Група Ц – друго коло (26. јануар, Гронинген): Босна и Херцеговина – Грузија (17.30), Шпанија – Азербејџан (20.30)

Насловна: Талес слави победоносни гол Грузије против Азербејџана Фото: УЕФА