ЕП ХОЛАНДИЈА: Тежак пораз Орлова од Украјине

Тежак и неочекивано висок пораз Србије у другом колу групе А на ЕП у Амстердаму од Украјине – 1:6! Селектор Александар Косенко, иако су бивши Совјети у ростеру имали играча мање од Орлова, одлично је поставио тактику, епилог – пола туцета лопти у мрежи Немање Момчиловића. Пораз наше репрезентације, у финишу, ублажио је Драган Томић.

После прве утакмице, одличне игре, али и пораза од Португала, очекивало се да ће Србија наставити са добрим партијама поготово што је Украјина изгубила од Холандије, али… Ништа од тога!

Још од самог почетка се видело да су Украјинци одлучнији, већ у другом минуту су повели после брзе полуконтре са бока: лопту из колена, поред изненађеног Момчиловића, иза црте послао је Зварич, Коцић је каснио за корак.

Селектор Дејан Мајес је могао да рачуна на опорављеног Нинослава Алексића, али популари Нино је због позитивног теста на коронавирус био у изолацији и није тренирао претходних десетак дана. У шестом минуту и после изведеног аута лопту је неспретно одбио у сопствену мрежу млади Кристијан Васић – 0:2! Хладан туш за Орлове, у Зиго дому.

Мењао је Мајес играче и покушавао да пронађе идеалну поставу, али Орлови нису имали дан за разлику од Украјине, у којој се посебно истакао одлични голман Ципун. Србија је имала теренску иницијативу, док је противник вребао шансе из брзих контранапада. У 14. минуту, после ударца из велике удаљености, испред Момчиловића најбоље се снашао Абашкин и скренуо лопту у мрежу – 0:3!

Уместо да Србија смањи резултат у првом полувремену, Украјина је још једним голом, минут пре краја, стекла недостижних – 0:4, стрелац је опет био Абашкин.

Наставак сусрета донео је опет теренску иницијативу Србије, али без конкретног резултата, ударци наших репрезентативаца завршавали су или у наручју голмана Ципуна, или у телима одбрамбених играча Украјине.

И, тако, све до 34. минута кад је пропуштена изгледна шанса, док су на другој страни, по обичају, Украјинци искористили противудар и из три једноставна додавања постигли пети гол, егзекотор је био Зварич 0:5! Мајес је у последњих пет минута увео и Коцића као џокера уместо Момчиловића, али су Украјинци опет дали гол за 0:6, преко Корсуна.

И коначно, после добро изведеног корнера, Томић је неометано погодио за коначних 1:6!

Имала је Србија више удараца на гол, већи посед лопте, више корнера, али је Украјина била боља и прецизнија.

Сада Србија може још да прође ако Португал победи и Холандију и Украјину што је реално, а да Србија у последњој утакмици декласира Холандију са девет голова разлике…

СРБИЈА – УКРАЈИНА   1:6 (0:4)

Амстедрам –  Зиго дом. Играно без присуства публике. Судије: Давид Грондал Нисен (Данска), Габор Ковач (Мађарска) и Седрик Пелисије (Француска). Стрелци: 0:1 Зварич у 2, 0:2 Васић аутогол у 6, 0:3 Абашкин у 14, 0:4 Абашкин у 19, 0:5 Зварич у 34, 0:6 Корсун у 39, 1:6 Томић у 39. минуту. Жути картони: Момчиловић, Петров, Алексић, Ракић (Србија), Ципун, Зварич (Украјина).

СРБИЈА: МОМЧИЛОВИЋ (г), ПЕТРОВ, ВАСИЋ, РАМИЋ, ТОМИЋ, Стојчевски, Пршић (кап), Ракић, Коцић, Милосављевић, Алексић, Вулић (г). Селектор: Дејан Мајес.

УКРАЈИНА: ЦИПУН (г), ФАРЕНИУК, КОРСУН, ШОТУРМА (кап), ЗВАРИЧ, Лебид, Сирји, Черниавски, Абашкин, Савенко (г). Селектор: Александар Косенко.