ХОЛАНДИЈА 2022: Победа Орлова за частан крај ЕП

Коначно је репрезентација Србије била скоро комплетна (у протокoлу је био ровити Јован Лазаревић, али није било повређеног Кристијана Васића) на ЕП у Амстердаму и победа над Лалама после преокрета (од 0:2 до 3:2) је показала да смо имали само лош дан и мноштво несрећних околности против Украјине.

Орлови су се тријумфом над Холандијом, ношеном подршком 1.500 гледалаца, уздигнуте главе опростили од учешћа на континенталној смотри.

ГРУПА А – прво коло (19. јануар): Србија – Португал 2:4, Холандија – Украјина 3:2, друго коло (23. јануар): Србија – Украјина 1:6, Португал – Холандија 4:1, треће коло (28. јануар): Украјина – Португал 0:1, Холандија – Србија 2:3

ТАБЕЛА: Португал 9, Украјина, Холандија, Србија 3 бода

Фортуна опет није била уз Орлове, већ у трећем минуту Мартинус је искористио одбитак и из прве послао лопту кроз ноге Момчиловићу за 1:0!

Хладан туш за селектора Мајеса и одушевљење домаћих присталица у Зиго дому, отвореном за публику после завршетка локдауна у Холандији.

Међутим, Србија је вечерас играла храбро и како доликује реномеу селекције која је недавно намучила светског првака Португал и у осмини финала СП. Диктирали смо темпо, ређале су се шансе, али смо само разбранили риваловог голмана!

Водећи гол Холанђана

Ако се погледа статистика, Србија је упутила равно 50 удараца на гол Лала! Од тога, само су три завршила у мрежи одличног Кујка. Много је било несрећних околности за изабранике селектора Мајеса на овом ЕП, па и не чуди да се после једног ударца у наставку сусрета лопта закопрцала у мрежи Момчиловића, јер је скренула од бутине Ракића. Играо се 23. минут – 2:0!

Следи оно што су сви у Србији желели – гол: и то какав пројектил Слободана Рајчевића после одлично изведеног корнера!

Кренула је лепршава игра Србије, а паника је полако улазила у играче у наранџастим дресовима. За само 30 секунди Орлови су казнили грешке у игри Холандије, показујући разлику у класи. Прво је погодак постигао Денис Рамић за 2:2, да би убрзо погодио и Андреја Стојчевски за 2:3!

Сасвим заслужено вођство Орлова, међутим, тада су и Холанђани кренули отвореније у атаке. Најбољу прилику за изједначење, из пенала са шест метара, није искористио Бузамбу (промашио цео гол), па се Момчиловић радовао са саиграчима. До краја меча било је прилика на обе стране, али се резултат није променио.

Радост Бобе Рајчевића

У другом мечу Групе А, у Гронингену, Португал је у самом финишу меча савладао Украјину 1:0 (Зики 36’13) и тиме само потврдио прво место. Међу осам најбољих на ЕП прошао је и поражени тим, у четвртфиналу, 31. јануара у Амстердаму, играће: Казахстан – Украјина и Португал – Финска

ХОЛАНДИЈА – СРБИЈА   2:3 (1:0)

Амстердам, Зиго дом. Гледалаца:  1.500. Судије: Кјара Перона (Италија), Никола Манционе (Италија) и Камил Четин (Турска). Стрелци: 1:0 Мартинус у 3, 2:0 Ракић аутогол у 23, 2:1 Рајчевић у 27, 2:2 Рамић у 31,  2:3 Стојчевски у 32. минуту. Жути картон: 35.минут – Слободан Рајчевић (повлачење противника у казненом простору).

Нагомилавање прекршаја: Холандија 2 (1-1), Србија 1 (0-1).

Рамић слави после другог гола

ХОЛАНДИЈА: Кујк (г), Садуни (кап), Ел Ганути, Бујузан, Мартинус, Де Вит (г), Цејар, Бузамбу, Мосауи, Јусте, Велсебур, Атаиби, Ван ден Еијнден, Молкараи. Селектор: Максимилијан Тјаден.

СРБИЈА: Момчиловић (г), Рамић, Томић, Петров, Рајчевић, Вулић (г), Алексић, Коцић, Матијевић, Пршић (кап), Лазаревић, Ракић, Милосављевић, Стојчевски. Селектор: Дејан Мајес.