ДРУГА ЛИГА: Седмица Смедерева, Палеж слави Стојковића

Вечерас су одигране прве две утакмице 13. кола Друге лиге: Смедерево – Студент 7:3 и Палеж – Лесковац 4:3.

Смедеревци и Обреновчани тренутно деле треће место (23), иза Економца и Новог Сада

Смедерево су до победе предводили двоструки стрелци Дејан Јанковић и Бошко Адамовић. Марко Симеуновић био је прецизан из пенала, Никола Лекић затресао је своју и противничку мрежу. Дејан Величковић из Студента – само своју.

Код Београђана бољи од осталих били су Александар Перишић и Немања Радојичић.

Смедерево – Студент 7:3 (1:1)

Смедерево – Дворана: Смедерево. Судије: Братислав Јовић, Милош Грујић и Александар Ранђеловић. Стрелци: 0:1 Перишић у 10, 1:1 Величковић аутогол у 19, 1:2 Лекић аутогол у 22, 2:2 Јанковић у 26, 3:2 Јанковић у 30, 4:2 Симеуновић (6м) у 33, 5:2 Адамовић у 37, 5:3 Радојичић (10м) у 39, 6:3 Адамовић у 40, 7:3 Лекић у 40. минуту. Жути картони: Симеуновић, Јанковић, Кнежевић (Смедерево), Вучићевић, Перишић (Студент).

СМЕДЕРЕВО: КНЕЖЕВИЋ, СИМЕУНОВИЋ, ЈЕВТИЋ, АДАМОВИЋ, ФИЛИПОВИЋ, Дичић, Јеремић, Јанковић, Стојановић, Лекић, Симић, Миљковић.

СТУДЕНТ: МИЛИЋ, РАДОЈИЧИЋ, ПЕРИШИЋ, ВЕЛИЧКОВИЋ, ШМРКИЋ, Вучићевић, Васиљевић, Илић, Пауновић, Бабић, Чичковић.

Палеж слави Срђана Стојковића, сигурно је извео пенал у последњем минуту и својим другим поготком донео Обреновчанима сва три бода.

За домаћина су голове постигли и Јовица Петровић и Жељко Грујичић.

Лесковчани су дуго били у игри захваљујићи Игору Стефановићу (2) и Николи Петровићу.

Палеж – Лесковац 4:3 (1:1)

Обреновац – Дворана: Обреновац. Судије: Марјан Сарка, Бојан Граовац и Милан Јеремић. Стрелци: Ј. Петровић у 11, Стојковић у 24. и 40. из пенала и Ж. Грујичић у 36. за Палеж, а Стефановић у 2. и 36. и Н. Петровић у 24. минуту за Лесковац. Жути картони: Ж. Грујичић (Палеж), Стефановић (Лесковац).

ПАЛЕЖ: ЈАНИЋИЈЕВИЋ, Ђ. ПЕТРОВИЋ, ПЕРИШИЋ, ДИМИЋ, СТОЈКОВИЋ, Стефановић, С. Грујичић, Трубајић, Ж. Грујичић, Ј. Петровић, Радојевић, Којић, Павличевић, Роксић.

ЛЕСКОВАЦ: ВЕЛИЧКОВИЋ, СТЕФАНОВИЋ, ЦВЕТАНОВИЋ, СТАНОЈЕВИЋ, МИЦИЋ, Стојадиновић, Ђорђевић, Н. Петровић, Бојат, Јовић, Анђелковић, Јанаћијевић.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 10. коло

Субота, 12. фебруар

НИШ: Калча – Нови Пазар (18.00)

(дворана: Чаир, судије: Дејан Стајић, Данијел Ристић и Далибор Златковић, делегат: Марјан Ђорђевић)

БЕЧЕЈ: Бечеј – ФОН (18.30)

(дворана: Ђорђе Предин Баџа, судије: Петар Радојчић, Милош Јоцовић и Предраг Вујић, делегат: Предраг Бељевић)

Недеља, 13. фебруар

ИВАЊИЦА: Ивањица – Врање (18.00)

(дворана: ОШ Кирило Савић, судије: Никола Рабреновић, Владан Радуловић и Немања Радић, делегат: Томислав Јаковљевић)

БЕОГРАД: Коњарник – Лозница (19.00)

(дворана: Шумице, судије: Оливер Николић, Александар Минић и Жељко Стоилков, делегат: Братислав Денић)

БЕОГРАД: Земун Само право – Винтер спорт (19.30)

(дворана: Пинки, судије: Марко Мајсторовић, Радослав Миленковић и Ђорђе Нинић, делегат: Милован Марјановић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 13. коло

Петак, 11. фебруар

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Студент 7:3 (1:1)

(Величковић аг 19, Јанковић 26, 30, Симеуновић (6м) 33, Адамовић 37, 40, Лекић 40 – Перишић 10, Лекић аг 22, Радојичић (10м) 39)

ОБРЕНОВАЦ: Палеж – Лесковац 4:3 (1:1)

(Ј. Петровић 11, Стојковић 24, 40 (10м), Ж. Грујичић 36 – Стефановић 2, 36, Н. Петровић 24)

Понедељак, 14. фебруар

НИШ: Гвоздени пук – САС (19.00)

(дворана: Шивара, судије: Александар Јакшић, Бојан Буројевић и Стеван Лазаревић, делегат: Саша Стефановић)

Четвртак, 17. фебруар

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Нови Сад (21.00)

(дворана: ОШ Свети Сава, судије: Никола Алексић, Иван Биорац и Бранко Галић, делегат: Милош Петковић).

Због одустајања Црвене звезде и Тисе у овом колу слободни су Јастребац и Економац.