ТРОФЕЈ У КУПУ МЕЊА ВЛАСНИКА: ФОН пао на пенале у Ивањици

Вечерас је одиграно шест утакмица осмине финала Купа Србије: Економац – Студент 6:1, Лозница-град 2018 – Земун Само право 8:3, Ивањица – ФОН 2:2 – пеналима 4:2, Нова Пазова – Нови  Пазар 1:1 – пеналима 4:5, Бечеј – Калча 8:2 и Нови Сад – Винтер спорт 5:2.

Пласман у четвртфинале обезбедили су прволигаши Врање, Лозница-град 2018, Ивањица, Нови Пазар, Бечеј и Коњарник и друголигаши Економац и Нови Сад

Меч у Крагујевцу обележила су два детаља: Београђани су дошли у вођство преко Луке Вучићевића на самом почетку и у великом преокрету Економца стрелац је био и голман Милош Миленковић.

Економац – Студент 6:1 (2:1)

Крагујевац – Дворана: Језеро. Судије: Дејан Стајић, Далибор Златковић и Данијел Ристић. Стрелци: 0:1 Вучићевић у 1, 1:1 Радојичић у 4, 2:1 Миливојевић у 7, 3:1 Васић у 21, 4:1 Стојановић у 34, 5:1 Миленковић у 38, 6:1 И. Маринковић у 39. минуту. Жути картони: Васић (Економац), Вучићевић (Студент).

ЕКОНОМАЦ: МИЛЕНКОВИЋ, РАКИЋ, ВАСИЋ, Л. МАРИНКОВИЋ, СТОЈЧЕВСКИ, Дигић, Миливојевић, Танасковић, Недељковић, Радојичић, Стојановић, Димитријевић, И. Маринковић, Ђуровић.

СТУДЕНТ: ТЕШАНОВИЋ, РАДОЈИЧИЋ, ВУЧИЋЕВИЋ, ПЕРИШИЋ, ВЕЛИЧКОВИЋ, Пауновић, Шмркић, Чичковић, Васиљевић.

Лозница-град 2018 оправдала је улогу фаворита предвођена повратником на паркет Марком Перићем.

По два гола у Лагатору постигли су Марко Аврамовић за домаћина и Милош Микулетић за госте.

Лозница-град 2018 – Земун Само право 8:3 (5:0)

Лозница – Дворана: Лагатор. Судије: Бане Папишта, Срђан Михајловић и Бојан Граовац. Стрелци: 1:0 Костић у 2, 2:0 Миловановић у 3, 3:0 Аврамовић у 5, 4:0 Матијевић у 10, 5:0 Бојић у 14, 6:0 Перић у 22, 6:1 Микулетић у 23, 6:2 Цакић у 24, 7:2 Ракић у 24, 7:3 Микулетић у 26, 8:3 Аврамовић у 35. минуту. Жути картони: Матијевић, Костић (Лозница-град 2018).

ЛОЗНИЦА-ГРАД 2018: ВУЛИЋ, РАМИЋ, МАТИЈЕВИЋ, КОСТИЋ, МИЛОВАНОВИЋ, Перић, Ристановић, Ракић, Аврамовић, Росић, Бојић, Обрадовић.

ЗЕМУН САМО ПРАВО: ВЕЛИМИРОВИЋ, ИЛКИЋ, НЕ. ЈЕЛИЋ, ДИМИТРИЈЕВИЋ, МИЛОСАВЉЕВИЋ, Цакић, Ни. Јелић, Тејић, Микулетић, Митровић.

ФОН није успео да одбрани трофеј у Купу Србије освојен прошле године победом против Новог Пазара у Вршцу.

Играчи Ивањице били су умешнији и психолошки јачи приликом извођења пенала.

Ивањица – ФОН 2:2 (1:1) – пеналима 4:2

Ивањица – Дворана: ОШ Кирило Савић. Судије: Александар Јакшић, Немања Радић и Бојан Буројевић. Стрелци: 1:0 Д. Јовановић у 14, 1:1 Алексић у 17, 2:1 Вукашиновић у 39, 2:2 Алексић у 40. минуту. Стрелци из пенала: Радоњић, Д. Јовановић, Вукашиновић и Стојковић за Ивањицу, а Павловић и Петрашевић за ФОН. Жути картон: Д. Јовановић (Ивањица).

ИВАЊИЦА: Ђ. ЛИШАНИН, НИКОЛИЋ, РАДОЊИЋ, Д. ЈОВАНОВИЋ, ВУКАШИНОВИЋ, Л. Колаковић, Миловановић, М. Колаковић, Маричић, Ракић, Стојковић, Бабић, Ђ. Јовановић.

ФОН: ЈОСИМОВИЋ, КРАСНИЋ, ЛАЗИЋ, ПАВЛОВИЋ, АЛЕКСИЋ, Миленовић, Петрашевић, Вучетић, Марјановић, Мајсторовић, Љубић.

Нови Пазар је у Новој Пазови био срећнији са беле тачке.

Нова Пазова – Нови Пазар 1:1 (0:1) – пеналима 4:5

Нова Пазова – Дворана: ОШ Свети Сава. Судије: Далибор Станковић, Марко Мартиновић и Ђорђе Нинић. Стрелци: 0:1 Вуковић у 14, 1:1 Рнић у 36. минуту. Жути картони: Шобот (Нова Пазова), Рашљанин (Нови Пазар).

НОВА ПАЗОВА: ПЕНЕЗИЋ, БОРИСАВЉЕВИЋ, РНИЋ, КРКОБАБИЋ, КУКОЉ, Стикић, Шобот, Николчић, Бркић, Бјелобрк, Кнежевић, Васић.

НОВИ ПАЗАР: РАШЉАНИН, ВУКОВИЋ, ЕЛ. РЕЏОВИЋ, САДОВИЋ, МУТАВЏИЋ, Вулетић, Радетинац, Мираљемовић, Гавриловић, Капиџија, Љајић, Марукић, Пантовић.

Калча је повео 2:0 преко Немање Недељковића и Петра Николића, али су Бечејци већ на полувреме отишли са голом разлике.

Истакао се троструки стрелац Марко Живкуцин.

Бечеј – Калча 8:2 (3:2)

Бечеј – Дворана: Ђорђе Предин Баџа. Судије: Владимир Тошић, Предраг Вујић и Милош Јоцовић. Стрелци: 0:1 Недељковић у 9, 0:2 Николић у 12, 1:2 Живкуцин (6м) у 18, 2:2 Живић у 19, 3:2 Станић у 20, 4:2 Новаковић у 23, 5:2 Живкуцин у 24, 6:2 Живкуцин (6м) у 34, 7:2 Станић у 39, 8:2 Станковић у 40. минуту. Жути картони: Рамадани, Инајетовић, Станковић (Калча).

БЕЧЕЈ: ВАДАСКИ, НОВАКОВИЋ, КОРАЋ, БОДОЊИ, ГОЛУБ, Пеленгић, Живкуцин, Мандић, Живић, Станковић, Митић, Станић, Јоргић.

КАЛЧА: М. ПАВЛОВИЋ, ТРОЈАНОВИЋ, СТАНКОВИЋ, НЕДЕЉКОВИЋ, НИКОЛИЋ, Обрадовић, Денић, Рамадани, Ристић, Инајетовић.

Друголигаш Нови Сад елиминисао је прволигаша Винтер спорт, хет-трик је остварио Нинослав Алексић.

Нови Сад – Винтер спорт 5:2 (3:0)

Нови Сад – Дворана: Војводина. Судије: Марјан Сарка, Благоје Мијаиловић и Стефан Батиница. Стрелци: 1:0 Алексић у 5, 2:0 Алексић у 6, 3:0 Паповић у 17, 4:0 Алексић у 23, 4:1 Раденковић у 29, 5:1 Поповић у 29, 5:2 Стевановић у 36. минуту.

НОВИ САД: РАДМАНОВИЋ, ПОПОВИЋ, ГУБЕРИНИЋ, ЈЕВТИЋ, АЛЕКСИЋ, Томчић, Илић, Савковић, Паповић, Костић, Целин, Томић, Пајић, Латиновић.

ВОЈВОДИНА: ЂОРЂЕВИЋ, УРОШЕВИЋ, Б. СИМИЋ, СТЕВАНОВИЋ, С. СИМИЋ, Арсенијевић, Раденковић, С. Милосављевић, Јовановић, Бернић, А. Милосављевић, Панев.