ФСС U19: Смедерево победом потврдило одлазак у Врање

Омладинска селекција КМФ Смедерева је и у другој утакмици полуфинала U19 футсал лиге Србије славила над вршњацима из Ниша. Овога пута изабраници тренера Драгана Ђорђевића су славили резултатом 7:4 (1:1).

Домаћин иако фаворит, јер је славио и у Нишу, опуштено ушао у меч па су гости пропустили да казне индолентност Смедерева. Aли неколико брзих контра напада пре свега Цекића и Миљковића је зауставио одлични вратар Дичић, чиме је пренуо саиграче на већу агресију и пожртвованост.

Тргли су се потом играчи Смедерева, па је најпре Пауновић из трка уздрмао рам гола Нишлија, а онда је у 8. минуту Станојловић прецизним ударцем под пречку донео почетну предност Смедеревцима.

Још једном се затим истакао одлични Дичић одбранивши шут Недељковића, али је два минута пре паузе Цекић искористио поклон Милановића и изједначио резултат на 1:1.

Само што је почео наставак Живановић је, након пропуштене изгледне прилике, на повратну лопту Пауновића уклизао и погодио мрежу. У стрелце су се затим уписали Пауновић и поново Живановић за убедљиво вођство од 4:1. Већ је тада Смедерево потврдило класу али било је још погодака на обе стране до краја утакмице.

Успео је у 31. минуту Милановић из другог покушаја да повећа предност на 5:1, а потом су Миљковић и поново Цекић смањили резултат на 5:3.

После неколико покушаја, Урош Николић је из слободног ударца погодио гол Нишлија, баш као и Стојановић, да би два минута пре краја агилни Недељковић реализовао брзу контру и ублажио пораз гостију.

Двоструком победом су Смедеревци резултатом, из оба меча од 14:9, оверили пласман за финале у коме ће се 11. маја у хали у Врању, састати са бољим из дуела Палеж (Обреновац) – Летећи Холанђанин (Врбас). Врбашани су славили у првој утакмици 3:2 док је реванш на програму 13. априла у Обреновцу.