Србији мало еврогол Матијевића, преокрет Мађара

Репрезентација Србије поражена је у првој од две пријатељске утакмице против Мађарске у Будимпешти (1:3), иако је на полувремену евроголом Николе Матијевића водила 1:0.

Орлови ће прилику за реванш имати сутра у 16.00.

0:1 Матијевић у 14: Денис Рамић је сјајно извео корнер са десне стране, Никола Матијевић ухватио феноменалан волеј са 12 метара, лопта је погодила где се спајају пречка и статива и завршила у мрежи

1:1 Татаи у 21: Шут Комаромија наш голман Николић је успео да одбрани, али је Татаи ударцем по паркету са девет метара донео изједначење Мађарима

2:1 Дрот у 30: После дуге лопте Харниша са своје половине високи Дрот је са леве стране, са шест метара, раменом савладао беспотребно истрчалог Николића

3:1 Хорват у 36: Сушчак је брзо прешао на половину Србије и додао десно Хорвату, коме није било тешко да са седам метара постави коначан резултат

Снимак голова погледајте овде.

Снимак целе утакмице погледајте овде.

Мађарска – Србија 3:1 (0:1)

Будимпешта – Дворана: СЦ Вашаш. Гледалаца: 250. Судије: Габор Ковач (Мађарска), Никола Рабреновић (Србија) и Петер Зимоњи (Мађарска). Стрелци: 0:1 Матијевић у 14, 1:1 Татаи у 21, 2:1 Дрот у 30, 3:1 Хорват у 36. минуту.

МАЂАРСКА: АЛАЖТИЧ (г, кап), КОМАРОМИ, ТАТАИ, ВАС, ДРОТ, Шипош, Биро, Буки, Сабо, Пал, Харниш, Рутаи, Хајмаши, Хорват, Сушчак, Вамоши (г). Селектор: Јожеф Турзо.

СРБИЈА: НИКОЛИЋ (г), АЛЕКСИЋ, РАМИЋ (кап), СТОЈЧЕВСКИ, ПЕТРОВ, Гавриловић, Матијевић, Маринковић, Росић, Милосављевић, Живановић, Костић, Трајковић, Ђорђевић (г). Селектор: Дејан Мајес.